Oyun

Capcom, Street Fighter 6 için birinci ipucunu verdi!

İlk olarak 2016 yılında PS4, Arcade cihazlar ve Microsoft Windows için piyasaya sürülen Street Fighter V, aradan geçen 5 yılın ve geçirilen 5 sezonun ardından son dönemlerini yaşıyor olabilir. Capcom cephesi ilk kez Street Fighter 6 ile ilgili konuştu ve yapıma dair ilk ipucunu da paylaşmış oldu.

Street Fighter 6 çok yakında duyurulabilir

Street Fighter V, 2016 yılında ilk piyasaya sürüldüğünde ana kadrosunda sadece 16 dövüşçü yer alıyordu. 5 gelen Arcade Edition ve Champion Edition gibi sürümlerle ve devam eden sezonlarla karakter sayısını artırdı. Her yeni sezonda 6 karakterle oyuncuların karşısına çıkan yapım, Sezon 5’in bitişiyle toplamda 46 dövüşçü sayısına ulaştı.

Son olarak oyuna bugün itibarıyla gelen Kış güncellemesi sonrasında, 5. sezonun son karakteri Luke da oyuncularla buluştu. Luke’un oynanış videosunu resmi YouTube hesabı aracılığıyla yayınlayan Capcom cephesi, bu karakterin oyuna getirilecek olan son karakter olduğunu ve oyuncuların artık yeni bir dövüşçüyle karşılaşmayacağını belirtti.

Gelelim Street Fighter 6 için uzun süredir bekleyenleri heyecanlandıracak habere… Capcom, resmi blogu aracılığıyla güncellemeye dair bir bilgilendirme paylaştı ve Luke’un yeni Street Fighter projesi için önemli bir rol alacağını belirtti. Bu da çok yakın zamanda Street Fighter 6 duyurusunun gelebileceğine işaret ediyor.

İşte Captom tarafından yapılan açıklama:

“Selamlar, dövüşçüler! Geçtiğimiz yaz ay döneminin ardından geçen bir senede Street Fighter V topluluğu ile iletişim halinde kaldık. O zamandan beri, yakında çıkacak Street Fighter V içeriğinin öncesinde dört dijital etkinliğe ev sahipliği yaptık. SFV Sonbahar Güncellemesi, oyunun son karakteri Luke’a derin bir bakış atabileceğiniz, SFV’ye odaklanan beşinci ve son dijital etkinliğimizi işaret ediyor.

Luke, bir sonraki Street Fighter projesinin önemli bir parçası olacak, bu yüzden onunla oynarken heyecanlanacağınızı umuyoruz. Henüz bu proje hakkında konuşmaya tam olarak hazır olmasak da, SFV’deki Luke, Brawlhalla ile olan işbirliğimiz ve Capcom Cup VIII hakkında çok fazla şey paylaşacağız!”

Capcom

Peki sizler yayınlanan video ve Street Fighter 6 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir