Oyun

Candace Parker, NBA 2K’nın birinci bayan kapak sportmeni olacak

İlk çıkışından yirmi iki yıl sonra NBA 2K basketbol oyunun ilk kez bir kadın olacak. WNBA MVP‘si ve 2016 WNBA Finalleri MVP’si Candace Parker, NBA 2K22‘nin WNBA 25. Yıl Dönümüz Özel Sürümünün ön tarafında yer alacak.

Parke, NBA 2K22 kapağında yer alan birkaç basketbol yıldızından bir olacak. Serinin yeni oyununun standart sürümünde bu yıl Luka Doncic olurken, NBA 75th Anniversary Edition serisinde Kevin Durant, Dirk Nowitzki ve Karemm Abdul-Jabbar yer alacak.

2K’nın bu adımı olumlu olarak karşılandı

WNBA 25th Anniversary Special Edition’in GameStop’a özel olduğunu belirtelim. 10 Eylül‘de PlayStation 5 ve Xbox Series X için 70 dolardan satışa çıkacak olan sürüm, Parker için olmak üzere yedi özel oyun için WNBA formasından oluşan bir pakette içeriyor.

2K’nın bir NBA oyunun kapağına bir kadın sporcu koyması uzun zaman almış olsa da ileriye dönük olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor. İlk kez bir oyunun kapağında yer alacak Candance Parker, bu olayı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kutladı. Parker, “Tarihin ilk kadın kapak sporcusu olmaktan son derece gururluyum. Kadınlara yatırım yapan, başarılı bir şirketle çalışmaktan onur duyuyorum.

Yıllardır spor oyunlarında gösterdiği başarıyla birlikte halen oyuncuların yakın takibinde olan oyun, basketbol hayranları için harika bir deneyim sunması ile öne çıkmaya devam ediyor.

NBA 2K22’nin Türkiye fiyatları ise şöyle; Standart paket 429 TL’den satışa sunulacakken 75. yıl özel paketi 709 TL’ye satılacak. Ancak oyunun diğer platformlara ait herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir