CoD serisinin mobil versiyonlarından olan Call of Duty: Mobile, serinin diğer oyunların yakaladığı başarılara ulaşamasa da kendine büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Activision da oyunun çıkış yaptığı tarihten bu yana kaç kez indirildiğini duyurdu.

Activision tarafından yapılan açıklamaya göre oyun, çıkış yaptığı Ekim 2019‘dan beri mobil platformlarda 500 milyon indirilmeyi geçti. Şirketin başkanı Rob Kostich tarafından açıklamada ayrıca oyunun mobil harcamalarla geliştiricisine 1 milyar dolardan fazla para kazandırdığı belirtildi.

Call of Duty: Mobile boyutunu altı ayda ikiye katladı

Oyunun 250 milyon indirmeyi aşması ve 500 milyon dolarlık gelire sahip olması bir yıl sürerken, Activision tarafından açıklanan son verilerdeki rakam ise sadece altı aylık bir birikimin sonucu.

Kostich ayrıca, oyuna eklenen son Tokyo Escape genişlemesinin şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan genişleme olduğundan bahsetti. Call of Duty: Mobile ve Call of Duty: Warzone geçtiğimiz birkaç yıl içinde aktif kullanıcı sayılarını üç katına çıkardı ve toplamda 150 milyonu aştı. Bu oyuncular, sezonluk içeriklere para harcayarak bu iki oyunu da daha ileriye taşıyor.

2003’teki ilk oyunundan beri 19 farklı oyunla karşımıza çıkan Call of Duty serisi, bugüne kadar birçok stüdyoyla çalıştı. Seri zamana ayak uydurarak başarısını mobil platformalra taşıdı. Öyle ki CallofDuty:Mobile‘ın geliştiricisi Çinli TiMi Games, 2020’de tam 10 milyar dolarlık kazanç elde etti.

Öte yandan sıradaki Call of Duty oyununun geliştiricisi olan Sledgehammer Games, Foster City, California, Melbourne ofislerine yardımcı olması için Toronto, Kanada’da bir ek stüdyo açtığını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here