Mobil

Bütçe dostu yeni iPhone’un çıkış tarihi sızdırıldı!

‘Düşük maliyetli iPhone’ fikrini hayata geçiren iPhone SE (Special Edition) ilk olarak 2016 yılında piyasaya çıktı. Standart iPhone’lara kıyasla daha küçük ekran sunmakla birlikte üst düzey özellikler barındırmayan cihaz, tek elle kullanmayı sevenlerin favorisi oldu. Bu telefonun devamı niteliğindeki iPhone SE 2 ise geçtiğimiz yıl tanıtıldı ve satışa sunuldu.

Apple, iPhone SE serisini devam ettirmekte kararlı. Ortaya çıkan yeni rapora göre, iPhone SE 3 olarak adlandırılması beklenen akıllı telefon 2022’nin bahar aylarında karşımıza çıkacak. Cihaz önceki modellerinde olduğu gibi kompakt tasarımını korumakla beraber donanım özellikleri güncellenecek.

iPhone SE 3 özellikleri nasıl olacak?

Kaynaklara göre iPhone SE 3, tasarım bakımından 2017’de tanıtılan iPhone 8 serisine benzeyecek. Fakat iPhone 4’te gördüğümüz köşeli çerçeveye sahip olacak. Ayrıca tüm SE modellerinde olduğu gibi, arka tarafında yuvarlak tek kamera barındıracak. Geçtiğimiz günlerde telefona ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar gündeme düşmüştü.

Donanım bakımından iPhone 13‘e benzeyecek

iPhone SE 3 modelinde Snapdragon X60 modemden faydalanan 5G desteği bulunacağı ve iPhone 13’teki A15 işlemciden güç alacağı iddia ediliyor. Bununla beraber 4.7 inç boyutunda Retina HD ekran kullanması ve Touch ID özellikli orta tuşa sahip olması da bekleniyor.

Öte yandan cihazla alakalı ortaya atılan en büyük beklenti: Apple’ın şu ana kadar çıkardığı en ucuz SE modeli olacağı yönünde. Hatırlatmak gerekirse, iPhone SE 2020’nin başlangıç fiyatı ABD’de 399 dolar olarak açıklanmıştı. Söylentiler gerçekleşirse SE 3 daha ucuz fiyatla satılacak.

Sizler iPhone SE 3’ten neler bekliyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir