Bir POCO modeli MIUI 13 güncellemesini almaya başladı

Ülkemizde de bir hayli popüler olan Xiaomi’nin alt markası POCO, her segmentte iddialı telefonlar ile dikkat çekiyor. Stratejik olarak daha az paraya daha iyi telefonlar tanıtan şirket, özellikle X3 ailesi ile Türkiye’de kullanıcı kitlesini genişletmişti. Sonraki süreçte gelen bazı telefonlar giriş-orta segment olurken, şirketin F3 serisini daha iddialı bir donanımla karşımıza çıkarmıştı.

Üst kuruluş Xiaomi’nin yakın zamanda MIUI 13 arayüzünü tanıtması ve çeşitli telefonlarına bu güncellemeyi sunması, POCO kullanıcılarının kafasında soru işaretleri oluşturmuştu. Şirketin POCO cihazlara güncelleme vermesi zaten bekleniyordu; ancak tarih tarafında açıklama yapılmamıştı. Bugün ise bir POCO modeli Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesine kavuştu.

POCO F3 GT, MIUI 13 güncellemesini aldı

Hindistan’da MIUI 13 dağıtım sürecini devam ettiren Xiaomi, birçok telefon için güncellemeler yayınladı. Üst segment telefonların Hindistan ve Çin pazarlarında Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini almaya başlamasının ardından hem orta segment telefonlar için çalışmalar hızlandı, hem de Redmi ve POCO alt markalarının telefonlarına paketler yayınlandı. Son talihli ise uygun fiyatlı amiral katili POCO F3 GT oldu.

MIUI 13.0.0.10.SKJINXM güncellemesini Hindistan’da almaya başlayan POCO F3 GT, şirketin diğer telefonları için de mutlu edici oldu. Ocak 2022 güvenlik yamasını da beraberinde getiren güncelleme, bu çeyrek bitmeden farklı telefonlara daha sunulacak.

Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi Hindistan’da Mart ayının sonuna kadar Xiaomi Mi 11 serisi, Redmi 10 Prime ve Redmi Note 10 ailesine sunulacak. Peki sizler Xiaomi’nin güncelleme politikası ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizin kullandığınız telefon Android 12 güncellemesini aldı mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir