DICE , Battlefield serisinin yeni oyununu dün duyurdu. 13 Haziran‘da oyunun oynanış görüntüleri de yayınlanacak. Büyük haritalara ve 128 oyuncu desteği bulunan Battlefield 2042, 23 Ekim‘de çıkacak. Ayrıca oyunun bir hikaye modu olmayacak. DICE, tüm odağını multiplayer ve battle royale moduna verdi. Battle royale modunun nasıl olacağı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ücretsiz olursa Warzone’a rakip olabilir.

Battlefield 2042 devasa haritalara sahip

Oyunda 7 adet devasa haritalar bulunacak. Conquest ve Breakthrough modları geri geliyor. 128 oyuncu PC, P5 ve Xbox Series X | S üzerinde birbirleri ile mücadele edebilecek. Oyunun PS4 ve Xbox One versiyonlarında maksimum 64 kişi mücadele edebilecek. Haritalarda dinamik olaylar ve fırtınalar olacak. Oyun içerisinde Season Pass olacak, bunlardan birisi ücretli birisi ücretsiz. Hazard adında yeni bir mod eklenecek. Oyuncuların kullanabileceği araçlar da olacak, savaş uçakları, helikopterler, tanklar ve ATV gibi. Ayrıca oyunda yardımcı robot savaş köpekleri de bulunuyor.

22 Temmuz‘daki EA Play etkinliğinde oyunun detaylı tanıtımı yapılacak. Şu anlık ön sipariş veren oyuncular açık betaya erişim hakkı kazanıyor. Ayrıca ön sipariş vermeyenler için bir açık beta planlanıyor fakat bununla ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Yeni nesil konsollarda ve PC‘de haritalar büyük olacak fakat PS4 ve Xbox One versiyonunda haritalar biraz daha küçültülecek. Oyunun bir battle royale modu olacak fakat Eurogamer’a konuşan Daniel Berlin bununla ilgili fazla detay vermedi.

Hazard modunun ilk başta battle royale olduğu düşünüldü fakat takım tabanlı bir mod olduğu ortaya çıktı. Oyunun haritaları Güney Kore, Singapur, Mısır, Katar ve Antarktika bölgelerini içerecek. Conquest ve Breakthrough modlarının içerdiği All-Out Warfare adında bir mod duyuruldu. Bu modda haritada sektörler bulunacak. Conquest modundaki gibi sektör içerisindeki noktaları ele geçirmeye çalışacaksınız ve o sektördeki tüm noktaları ele geçirdiğinizde Breakthrough modundaki gibi artık sizin bölgeniz olacak. Her iki oyun mod birleştirilerek uzun soluklu bir mücadele oluşturulmuş durumda.

Battlefield 2042 Haritaları

Oyun için şu anlık 7 harita duyurulmuş durumda. Bunlar; Orbital, Hourglass, Kaleidoscope, Manifest, Discarded, Breakaway ve Renewal.

Orbital haritası Fransız Guyanası’nda yer alıyor. Oyuncular bir roket fırlatma alanında savaşırken hem zamana hem de diğer düşmanlara karşı yarışacak. Bu harita dinamik hava olayı olarak bir fırtına barındıracak.

Hourglass haritası, Katar, Doha’da yer alıyor. Oyuncular çevresi çölleşen bir şehrin içinde savaşacak. Oyuncular kumlara hapsolmuş bir konvoyun kontrolü için savaşırken, kum fırtınaları şehrin içine girerek doğal ışığı engelleyecek.

Kaleidoscope haritası, Güney Kore, Songdo’da yer alıyor. Güney Korede’ki son teknoloji kentinde oyuncular şehri çevreleyen gökdelenlerin arasında savaşacak.

Manifest haritası, Singapur, Brani Adası’nda yer alıyor. Bu haritada tropik hortumlar bulunuyor. Oyuncular labirent benzeri kargo konteynırlarının arasında büyük bir mücadele verecek.

Discarded haritası, Hindistan, Alang’da yer alıyor. Oyuncular, Hindistan’ın batı kıyısındaki stratejik bir bölgede karaya oturmuş devasa gemiler arasında savaşacak.

Breakaway haritası, Antarktika, Queen Maud Land’de yer alıyor. Oyuncular, petrol kaynakları ile meşhur olan Breakaway haritasında mücadele verecek. Yok edildiğinde enkaz alanları ve kalıcı yangınlar oluşturan yakıt depolarından her şekilde faydalanmaları gerekecek.

Renewal haritası, Mısır’ın doğu çölünde yer alıyor. Oyuncular, zengin insan yapımı tarım alanlarını güvence altına almak için mücadele verecek. Bu bölge büyük surlarla çevrilmiş, oyuncular bu surları yıkıp güvenliği artırmak zorunda.

Battlefield 2042 Operatörleri

Battlefield 2042’de “Uzmanlar” adında operatörler içerecek. Şu an sadece 4 operatör duyuruldu, 6 tane daha operatör gelecek. Her operatörün kendine has yetenekleri bulunuyor. Duyurulan operatörler Webster Mackay, Maria Flack, Pyotr “Boris” Guskovsky ve Wikus “Casper” Van Daele.

Webster Mackay Yetenekleri

Mackay‘de Grappling Hook ve Nimble adındaki yeteneklere sahip. Grappling Hook, Just Cause ve Titanfall oyunlarında alışık olduğumuz bir teçhizat. Kancayı fırlattığınız bir yüzeye hızlıca gidebiliyorsunuz. Nimble, karakterin daha hızlı hareket etmesini sağlıyor.

Maria Flack Yetenekleri

Flack, Syrette Pistol ve Combat Surgeon adındaki yeteneklere sahip. Syrette Pistol, sağlığı az olan takım arkadaşınızı bir tabanca yardımı ile iyileştirmenizi sağlıyor. Combat Surgeon, yere düşen takım arkadaşınızı yeniden kaldırmanızı sağlıyor.

Pyotr “Boris” Guskovsky Yetenekleri

Guskovsky, SG-36 Sentry System ve Sentry Operator adındaki yeteneklere sahip. SG-36 Sentry System, savaş alanında spotlanan düşmanları tespit eden ve onlara saldıran bir taret. Sentry Operator bir düşmana kilitlendiğinde düşmanın sürekli görünmesini sağlar.

Wikus “Casper” Van Daele Yetenekleri

Van Daele, OV-P Recon Drone ve Movement Sensor adındaki yeteneklere sahip. OV-P Recon Drone, yakınında bulunan hareket halindeki düşmanları spotlar ve düşmanlara kilitlenebilen silahlar için hedef belirleme aracı olarak da kullanılabilir. Movement Sensor, oyuncuyu hem normal zamanda ve hem de Recon Drone kullanırken yaklaşan düşmanlara karşı uyarır.

Battlefield 2042, 23 Ekim’de PC, PS5, Xbox Series X|S, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here