Oyun

Back 4 Blood, değerli bir kilometre taşını geride bıraktı!

Back 4 Blood çıktığı günden beri her geçen gün popülerliğini artırıyor. Bunun arkasında yatan en büyük sebeplerden birisi Xbox Game Pass oldu. Bu noktada hizmetin yayıncılar ve geliştiriciler için önemini açıkça görüyoruz. Oyun yakın zamanda 6 milyon oyuncu sayısını geçerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Back 4 Blood geliştiricisi duyuruyu dün oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. Şu ana kadar yapımı deneyimleyen oyunculara da özel teşekkürlerini iletti. Aslında oyun bir hit haline dönüşeceğini daha önceden belli etmişti. Bu noktada beta sürümünde 100.000 oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Birkaç saat içinde de Steam platformunda en aktif oynanan oyunlardan birisi haline geldi.

Back 4 Blood, Steam’de önemli bir başarı yakaladı

Back 4 Blood‘un Steam‘deki en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı 65.987 oldu. Bu rakamın yalnızca PC platformuna özgü olduğunu da belirtelim. Çünkü oyuncu sayısının büyük bir kısmı Xbox tarafından da geliyor. Özellikle de Game Pass bünyesinden oyunu deneyimleyen kişi sayısı da oldukça fazla sayıda. Oyunun fiyatını da düşündüğümüzde bunun normal olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunu tek kişi oynuyorsanız bazı yerlerde yapımın ilerlemeyi devre dışı bıraktığına tanık olmuşsunuzdur. Bu da oyuncuların canını sıkan bir durumdu. Ancak yine de buna rağmen bu başarıyı göstermiş olması da ne kadar sevildiğinin bir örneği. Tabi Back 4 Blood‘un bu oyuncu sayılarını korumaya devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Sizler Back 4 Blood‘un hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir