Oyun

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’ye geldi!

Mobil oyun pazarı büyümeye devam ediyor. Özellikle MOBA (multiplayer online battle arena) türündeki online oyunların popülerliği her geçen gün artıyor. Bu nedenle bu türdeki yapımlar çeşitli yurt dışı pazarlarına giriş yaparak hitap ettikleri kitleyi genişletiyor. Bunlardan sonuncusu ise Arena of Valor oldu.

Dünyanın en popüler MOBA oyunlarından biri olan yapım, Arena of Valor: Yeni Çağ adıyla Türkiye pazarındaki yerini aldı. Tencent Games’in 5v5 rekabetçi mobil oyunu, 100’den fazla seçilebilir kahraman seçeneğiyle birlikte mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilir ve oynanabilir durumda.

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’ye özel tanıtım videosu yayınladı

MOBA türünü mobil cihazlarda 12-18 dakika gibi kısa sürelere indiren Arena of Valor: Yeni Çağ, bu sayede istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde MOBA deneyimini yaşamanızı sağlıyor. Son olarak oyunun Türkiye pazarına girişi ile ilgili konuşan Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, bazı açıklamalar yaptı.

En yüksek kalite mobil MOBA deneyimini Türkiye’deki oyuncularımıza ücretsiz olarak sunmak istiyoruz” diyen Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz sözlerine şöyle devam etti; “Yoğun bir çalışma ve yatırımlarımız sonucu Arena of Valor: Yeni Çağ’ı, Türkiye’ye özel ismi ve içerikleriyle birlikte oyun severlerle buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Oyuncularımızın en iyi oyun deneyimini yaşayabilmesi için Türkiye sunucumuzu açmanın yanı sıra oyuna ilk günden Türk kültürünü entegre eden içerik çalışmalarımızı yaptık. Bundan sonraki süreçte de Türkçe seslendirme, yerel kahramanlar, kostümler, turnuvalar ve çok daha fazla güzel haberi oyuncularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Türkiye’ye özel içerik ve etkinlikler geliyor

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’deki ilk yerel etkinliğine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile başlıyor. Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce Arena of Valor’ın resmi YouTube hesabında yayınlanacak olan online etkinlikte, oyuncuların ilgi ile takip edeceği heyecan dolu bir influencer turnuvası gerçekleşecek.

Oyundaki Arthur karakteri için Türk motifleriyle süslenen kostüm, asker selamı, Osmanlı tokadı ifadeleri ve nazar boncuğu avatarı gibi Türk kültürünü yansıtan özel içerikler daha ilk günden Türkiye’deki oyuncuları bekliyor.

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam edecek. Önümüzdeki süreçte oyuna Türkçe seslendirme, turnuvalar ve çok daha fazla özellik ekleniyor olacak. Ayrıca Tencent Games, oyunu geliştirmek için Türkiye’deki oyuncularından gelen geri bildirimleri dikkate almak istiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Arena of Valor: Yeni Çağ ve benzeri mobil oyunları oynuyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir