Haberler

Apple Watch’un hiç tanıtılmamış bir sürümü ortaya çıktı

Apple, 2014 yılında ‘Apple Watch’ serisiyle akıllı saat pazarına resmen adım attı. O tarihten bu yana istikrarlı bir şekilde devam eden seri; Apple Watch Sport, Apple Watch Edition gibi farklı isimlerle de karşımıza çıktı. Apple, donanımsal açıdan ayrıcalıklı tuttuğu ürünleri genellikle ‘Pro’ takısıyla adlandırıyor. iPad, Mac ve iPhone serisinde Pro sürümleri sıkça görüyoruz.

AppleDemoYT isimli Twitter hesabı, Apple’ın yıllar önce ‘Apple Watch Pro’ olarak adlandırdığı bir akıllı saat üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Bunun rafa kaldırılmış bir model olabileceğini tahmin eden AppleDemoYT, şirketin sadece geçici olarak raflara yerleştirdiğinin de ihtimaller dahilinde olduğunu söyledi.

Apple Watch Pro, Apple Store’da gözüktü

Apple Store’daki bir masaya yerleştirildiği belirlenen Apple Watch Pro, 2015 yılına ait. Fotoğrafta, cihazın ‘Apple Watch Edition’ ve ‘Apple Watch Sport’ modellerinin yanında konumlandırıldığı anlaşılıyor. Mağazadaki demo bölümünde bulunan Apple Watch Pro’nun hemen yanında da iPad mini yer alıyor.

iPad mini’nin ekranında, Apple Watch Pro ile alakalı herhangi bir özellik yazmıyor. Sadece kullanıcıları, uygulamaları görüntülemek için Digital Crown’dan faydalanabileceklerini söyleyen bir bilgi ekranı karşılıyor. Saatin hemen yanındaki bir başka ekranda ise “pro-logo.png” isimli fotoğraf mevcut. Bunun Apple Watch Pro’nun logosuna ait olduğu anlaşıldı.

Apple, mağazada demo olarak sergilediği ürünleri müşterilerin denemesine izin veriyor. Bir Apple Store’a gittiğiniz zaman raflardaki Apple Watch modellerinden birini bileğinize takıp kullanabilirsiniz. Ancak AppleDemoYT’nin paylaştığı fotoğraflarda, Apple Watch Pro’nun masaya monte edildiği gözüküyor. Yani cihaz test edilmeye müsait değil. Bu da Apple’ın saati geçici olarak oraya koyduğu ihtimallerini akıllara getiriyor.

Apple, 2019 yılında tanıttığı iPhone 11 Pro ve Pro Max modelleriyle ‘Pro’yu iPhone’a getirdi. Önceden MacBook ve iPad serisinde kullanıyordu. Pro takısı halihazırda şirketin tam kablosuz kulaklığı AirPods‘ta da varlığını koruyor. 2019’da piyasaya sürülen AirPods Pro’nun yeni neslinin de geliştirilmekte olduğu bilinse de, henüz tam tarih belli değil. Önümüzdeki yıl karşımıza çıkacağı tahminler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir