Mobil

Apple işletim sistemlerini sonraki kademeye geçiriyor

Apple ürünlerinin belki de en takdir edilmesi gereken kısmı yazılımları olabilir. Şirket hem yazılımsal bir ekosistemi korumakta, hem de işletim sistemlerini aynı hızda geliştirmekte. Apple’ın bu politikası kapsamında tvOS, watchOS ve iPadOS yeni geliştirilme aşamasına geçti.

Gün içinde iOS da yeni aşamaya geçmişti ve sizlerle paylaşmıştık.

iPadOS 15, tvOS 15 ve watchOS 8 için beta 3 aşamasına gelindi

Sonbahar aylarında kullanmaya başlayacağımız işletim sistemleri, üçüncü beta aşamasına geçiş yaptı. Bu beta süreci kullanıcılardan ziyade geliştiriciler için öneriliyor. Bir kullanıcı olarak beta sürümler kötü bir deneyim yaşatabilse de geliştiriciler için bu pek de önemli değil.

Yeni beta güncellemesi Apple Developer Center üzerinden edinilebiliyor. Önceki süreç olan beta 2 ile Haziran ayının sonunda tanışmıştık ve buna göre beta süreçlerinin 2-3 haftada sonraki aşamaya geçtiği çıkarımını yapabiliriz. Neticede bu işletim sistemlerinin nihai sürümleri sonbahar aylarında Apple kullanıcılarıyla olacak. Bu yüzden sadece meraklı bir kullanıcıysanız mevcut sürümün tadını çıkarmaya devam etmek şu an için en iyisi.

Eğer bu güncellemeyi yüklemek istiyorsanız Developer Center’daki adımları takip edip beta programına kayıt olmalısınız. Ardından betaya kayıt olmuş ve yenilikleri erken deniyor olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir