Apple eserlerini bekleyen büyük tehlike! Tedarikçisi Foxconn’a koronavirüs mahzuru

Apple, teknolojik ürünler söz konusu olduğunda hiç kuşkusuz dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Şirket, tanıttığı ürünlerle birçok kişi tarafından teknolojinin yönünü belirleyici unsur olarak görülüyor. Ancak şirket, önemli bir tedarik sıkıntısı içerisine girebilir.

Foxconn, Çin’in Shenzhen kentindeki üretimlerini durdurdu

Dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi Foxconn, Apple ve Samsung gibi şirketlerin en önemli tedarikçisi konumunda. Teknoloji devleri için önemli bir yere sahip olan elektronik üreticisinin başı, koronavirüs salgını ile dertte. Foxconn, Çin’in Shenzhen kentindeki üretim hattını durdurdu. Bölge yetkilileri, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Foxconn’un Longhua ve Guanlan fabrikalarında karantina kararı aldı.

Çin’in Shenzhen kenti, teknolojisi açısından önemli bir yere sahip. Şehir, Samsung ve Apple’ın tedarikçisi olan Foxconn’un yanı sıra Huawei, Tencent ve Oppo gibi birçok teknoloji şirketinin de merkezi konumunda. Öyle ki bölgede yayılacak bir salgın, teknoloji dünyasında büyük bir aksaklığa neden olabilir. Yetkililer, bu yüzden önlemleri sıkı tutuyor. Çin hükümeti, karantina kararını şu sözlerle açıkladı.

Çin, büyüyen bir Covid-19 salgınını durdurmak için 17,5 milyon Shenzhen sakinini Pazar günü en az bir hafta boyunca kilit altına aldı. Tüm otobüs ve metro sistemleri kapatıldı, temel hizmetleri sağlayanlar dışındaki işletmeler kapatıldı.

13 Mart günü alınan karantina kararının 20 Mart’a kadar sürmesi bekleniyor. Bu karantina sürecinden en büyük etkilenen şirketin de Apple olması bekleniyor. Zira teknoloji devi, 8 Mart günü yaptığı etkinlikle birçok yeni ürününü tanıtmıştı. Bu ürünlerin üretim hattı Foxconn’da bulunuyor. Apple sızıntı bilgileriyle ünlü kaynaklara göre Mac Studio’da tedarik zinciri oluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus RTX 4070 Ti ekran kartlarını satışa sundu

ASUS, ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı modellerini Türkiye’de satışa sundu.

Sony’nin yeni oyuncu monitörü InZone M3 piyasaya çıktı!

PlayStation oyun konsolları ile oyun kesiminde güçlü bir yeri olan Sony, artık de InZone M3 isimli oyuncu monitörünü satışa sundu!

Snapdragon 8 Gen 3 için yarış başladı!

Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 üretimi konusunda değerli bir karar almış durumda.