Apple’ın Nisan ayında Spring Loaded adlı bahar lansmanında uzun süredir beklenen yeni aksesuarı AirTag’ı tanıtmıştı. Boyut olarak küçük olan AirTag ilginç özelliklere sahip.

Apple Find My uygulamasıyla entegre çalışan ve takip etmek istediğiniz tüm eşyalara yerleştirilebilen AirTag; Avustralya’da satıştan kaldırıldı.

Apple AirTag’ler geçici olarak Avustralya’da satılmayacak

Apple’ın AirTag’leri, Avustralya’daki büyük perakendeci Officeworks tarafından raflardan kaldırıldı. Ülkede 30 Nisan’da satışa sunulan ürünlerin neden rafa kaldırıldığının sebebi açıklanmadı.

Officeworks yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Apple AirTag serisi geçici olarak Officeworks’ten satın alınamayacak.

Ürün, birkaç yıldır düğme pillerle ilgili daha fazla güvenlik önlemi ve farkındalık için aktif olarak kampanya yürüten Avustralya rekabet ve Tüketici Komisyonu’ndan (ACCC) onay sağlayana kadar Officeworks tarafından stoklanmayacaktır. Officeworks, ortada herhangi bir soru işareti bırakmamak adında Apple ile çalışmaya devam ediyor.”

Reddit’de paylaşılan gönderide: “AirTag satın almak için mağazaya gittim. Kasadaki personel, sistemlerinde stoklarında bir miktar olduğunu görebiliyordu. Hatta bir personel geçtiğimiz günlerde onlardan sattığını dile getirdi.

Ardından birisi ofisten aşağı indi ve düğme pilin bir çocuk tarafından ne kadar kolay çıkarılabileceğine dair güvenlik endişeleri nedeniyle AirTag’lerin geri çağrıldığını söyledi.” ifadelerine yer verildi.

Apple AirTag, Apple’ın çevrimiçi mağazası da dahil olmak üzere birçok Avustralya’daki mağazada satın alınabiliyor. Fakat satış yapan mağazalar ürünün düğme piliyle ilgili bir uyarı mesajı görüntüleyerek, pillerin yutulması halinde çocuklara zararlı olduğunu belirtiyorlar.

AirTag teknik özellikleri

Takip çipi: UWC özellikli Apple U1

Bağlantılar: Bluetooth LE, NFC

Sensörler: İvmeölçer

Batarya: Standart batarya (1 yıllık ömür)

Ekstra özellikler: IP67 su geçirmezlik, kişiselleştirme, Siri desteği, sesli uyarı

AirTag Türkiye fiyatı

Apple lansmanında açıklanan AirTag fiyatı ise 29 dolar oldu. Bu yeni Apple Cuma günü itibariyle satışa çıkacak. Apple, AirTag dörtlü paket fiyatı ise 99 dolar oldu. Apple Store Türkiye‘de, AirTag Türkiye fiyatı da açıkladı.

Buna göre tekli paket 299 TL4’lü Paket ise 999 TL fiyata sahip. Takip cihazı aynı zamanda pahalı anahtarlık aksesuarlarına sahip

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here