Apex Legends’ın PS5 versiyonu ortaya çıktı!

Oyuncuların bir süredir güncellenmiş ve yeni jenerasyon için grafikleri elden geçirilmiş Apex Legends beklediği biliniyordu. Hem PS5 hem de Xbox Series X için sadece eski jenerasyonla ve geriye uyumluk ile oynanabilen ünlü rekabetçi FPS oyunu için yeni bir güncelleme yolda. Bu arada oyunun PS5 sürümünün boyutu da belli oldu.

Apex Legends, PS5’te 80 GB boyutunda

PS4 ve PS5 için gelecek olan güncelleme ve yamaların takibini yapan PlayStation Game Size adlı bir web sitesi, yakın dönemde PS5 versiyonu piyasaya sürülecek olan ünlü battle-royale türündeki yapım Apex Legends için en son bilgileri paylaştı. Çok yakın bir dönemde ücretsiz olarak sunulacak olan yapımın en az 80 GB boyutunda olacağı resmen ortaya çıkmış oldu.

Aşağıdaki tweet’ten de görebileceğiniz üzere güncellemeler olmadan 80 GB olarak ifade edilen bu sürüm, mevcut sürüme göre oldukça fazla.

Bu da oyunda grafiksel olarak ciddi yenilikler ve değişimler göreceğimize işaret ediyor. PlayStation ve Xbox sahipleri, PS5 ve Xbox Series X|S’te oyunun geriye dönük uyumlu sürümlerini oynamaya devam edebiliyorlar. Buna karşın yapımın PS5 sürümünün en büyük yeni nesil yükseltmesi, çözünürlüğü 1440p’ye çıkaran bir performans artışıyla gelecek.

2020’de yayıncı EA, hayranlara oyun için daha fazla geliştirmenin üzerinde çalışıldığını ve 2021 için bu güncellemenin sunulanacağını belirtmişti. Buna karşın süreç birazcık örselenmiş ve Respawn Vancouver takım direktörü Steven Ferreira, 1440p çözünürlükte 120 FPS kare hızını yakalamak üzere çalıştıklarını belirtmişti. Son olarak oyundan 2021’nin Ağustos ayında bir haber almıştık ve Respawn’ın eski iletişim direktörü Ryan Rigney, oyunun yeni jenerasyon sürümüyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtmişti.

Görünen o ki Apex Legends’ın yeni nesil konsollar için geliştirilen sürümü 2022’nin ilk çeyreği sonlanmadan bizlerle olacak. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.