Eski nesil Android telefonların kamerasının yetersiz kalması durumunda Google’ın bize sunduğu çözümü denedik. Redmi Note 7’ye GCam (Google Camera) kurduk ardından inceleme ve karşılaştırma yaptık. Cihazın stok kamerasıyla çektiğimiz görüntülere ve GCam ile çektiklerimize yakından baktık.

Diğer yandan GCam’in Pixel cihazlara özel olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Dolayısıyla her Android cihazda uygulama sorunsuz çalışmayabilir.

Redmi Note 7’ye kurduğumuz Google Camera mercek altında

Uygulamanın detaylarına bakmadan önce kurulum aşamasının nasıl yapılacağını açıkladık. Akabinde ise Google Camera’nın kullanım detaylarına ve çektiği fotoğrafların kalitesine baktık. Dilerseniz lafı uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.

GCam indirmek için: https://bit.ly/3geVNGX

GCam (Google Camera)kurulumu sonrasında inceleme için ilk olarak arayüze baktık. Kullanımı basit bir arayüze sahip uygulamada; flaş, Google AWB (Beyaz ayarı), kalite ve oran gibi ayarlar karşımıza çıkıyor. Ayrıca GCam, portre ve gece görüşü gibi modları bizlere sunuyor.

Diğer yandan GCam ile stok kamerayı karşılaştırma işleminde farklar gördük. Özellikle GCam renkleri daha doygun gösterirken, Redmi Note 7 stok kamerasında soluk görseller karşımıza çıktı. Aynı zamanda GCam’in çektiği fotoğraflarda detayların daha net olduğu ortaya çıktı.

Ön kamerada ise Google Camera farkını yine görüyoruz. Karşılaştırma yaptığımız tüm fotoğrafları videoda inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here