Akıllı saat piyasasına yeni kan Oppo Watch Free! Teknoloji devleri akıllı saatlere en az telefonlara önem verdikleri kadar önem veriyor. Apple, Samsung, Xiaomi akıllı saat üreticisi şirketlerden yalnızca birkaçı. Oppo, Reno6 akıllı telefon serisini bu hafta geç saatlerde duyuracak. Ancak bu yılın sonlarında başka bir cihazı da piyasaya süreceğine dair bilgiler var.

Oppo Watch sonrası yeni akıllı saat yolda

LetsGoDigital‘in haberine göre, 25 Mayıs’ta şirket Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) ‘OPPO Watch Free‘ adıyla bir ticari marka başvurusu yaptı. Açıklama, cihazın açıkça bir akıllı saat olduğunu gösteriyor.

Oppo Watch Free adıyla ayrıca bir spor saatinden de bahsedilmekte. Ancak özellikle bir spor saati olduğu anlamını taşımıyor. Bu model, şirketin geçtiğimiz baharda tanıttığı Oppo Watch’ın daha dış mekan veya atletizm odaklı bir versiyonu olabilir.

Zaten mevcut akıllı saatlerin çoğunluğu birden fazla spor işlevi taşıyor. Örneğin, Oppo Watch ile kalp atış hızınızı ölçmek, egzersizleri takip etmek ve uykunuzu izlemek mümkün. Bununla birlikte, hem 41mm hem de 46mm modelinde yerleşik GPS var.

EUIPO, şirketin ticari marka başvurusunu şu anda inceliyor. Oppo Watch Free’nin ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here