Mobil oyunlar popülerliğini gün geçtikçe artırıyor. Neredeyse herkesin akıllı bir cihaza sahip olduğu bugünlerde pek çok insanın telefonunda bir ya da iki oyun bulunuyor. Bu yapımların geliştiricileri her yıl milyarlarca dolar elde ederken, sektör de inanılmaz bir hızla büyüyor.

Bilgisayar oyunu pazarının aksine mobil tarafta oldukça başarılı olan ülkemiz, irili ufaklı pek çok geliştirici stüdyoya sahip. Geçtiğimiz yıllarda 1 milyar doların üzerinde bir fiyata satılan Peak Games ise bunun en büyük örneği. Peak Games’in yolundan giden bir diğer şirket Ace Games, yatırımcılardan 7 milyon dolarlık destek aldı.

Ace Games yeni yatırımlarla büyüyor

Sadece 7 ay önce kurulan Ace Games, bugüne kadar iki oyunla karşımıza çıktı. iOS ve Android platformları için geliştirilen “Mix and Drink”, “Prison Life” rekor kıran yapımlar olmadı. Ancak genç stüdyo, bu yapımlarla büyük yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Türkiye merkezli Ace Games’in geliştirici ekibi

Yapılan açıklamaya göre Peak Games’in ortağı Hakan Baş tarafından kurulan Ace Games, 7 milyon dolar yatırım aldı. Bu destek, mobil oyun sektörünün önde gelen yatırımcılarından Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve Kaan Günay’dan geldi.

Sadece 7 ay önce kurulan stüdyonun kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş şunları söyledi: “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı. Ace Games’de güçlü bir ekip kurduk, yatırım sonrası da ekibimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da destekleriyle katma değerli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve oyun dünyasının öncü isimlerini Ace Games çatısı altında bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here