Yeni iPad Pro için birinci argümanlar: Camdan Apple logosu!

iPad Pro, Apple’ın en güçlü ürünlerinden bir tanesi. OLED ekran gibi göz alıcı teknolojileri genelde bünyesinde bulunduran iPad Pro’da Apple M1 işlemciyi bile görmüştük. Apple’ın bu amiral gemisi tableti, bir standart olma yolunda giden MagSafe’i henüz desteklemiyor. Gelecek nesilde MagSafe ile şarj olabileceği söylenen iPad Pro ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Yeni iPad Pro, MagSafe’i destekleyecek

MagSafe’in elektrik sinyallerinin, cihazın içerisindeki bobinlere iletilebilmesi için alüminyum malzeme bir engeldi. Bu yüzden MagSafe destekleyen iPhone modellerinde alüminyum ya da başka bir metalik malzemeyi arka kısımda göremedik. Ancak söylentilere göre Apple, iPad Pro’nun sadece Apple logosunu cam yaparak MagSafe’in kullanılabilmesini sağlayacak.

Alüminyum kasa ile MagSafe kullanılmasını sağlayan bu çözüm, MagSafe’in önündeki büyük engellerden birinin kaldırılması anlamına geliyor. iPhone 12 ve 13 serilerindeki gibi cam arka yüzey ile MagSafe kullanılsaydı muhtemelen iPad Pro yere düştüğünde teknik servisin yolunu tutmanız gerekecekti. Tamir ücretleri zamlanalı kısa bir süre olmuşken bir servet ödediğimiz iPad Pro’nun kolayca kırılmasını istemeyiz.

Apple’ın bu yıl 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerini piyasaya sürmesini bekliyoruz. Muhtemelen bu ürünleri eylül ayında göreceğiz. İki cihazın da 3nm fabrikayon sürecinden geçmiş işlemcilere sahip olmasını bekliyoruz. Bu da yüksek performansın beraberinde düşük güç tüketimi ve düşük sıcaklık anlamına geliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.