Haberler

Yeni Apple Watch modellerinin pil kapasiteleri aşikâr oldu!

Apple‘ın geçen hafta düzenlediği ve Türkiye’de de ”Gelecek Zaman” olarak bilinen aktiflik kapsamında en yeni Watch Ultra, Watch SE ve Watch Series 8 modellerini vitrine çıkardı. Akıllı saatler dizaynlarıyla olumlu geri dönüşler alırken, şirketin aygıtların birtakım teknik ayrıntılarını açıklamaması da dikkat çekti. Kısa müddet evvel akıllı saatlerin pil kapasiteleri ortaya çıktı.

Yeni Apple Watch modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple’ın yeni Apple Watch modelleri 3C data tabanında göründü. Buna nazaran şirketin uygun fiyatlı modeli 40 mm Apple Watch SE 245 mAh ve 44 mm Apple Watch SE 296 mAh’lik pille kullanıcı karşısına çıkıyor.

Apple Watch Series 8’in 41 mm boyutundaki modeli 282, 45 mm modeli 308 mAh’lik bir pile sahip. Tıpkı vakitte ekstrem sporlara uygun olarak üretilen Watch Ultra ise 542 mAh‘lik pile mesken sahipliği yapıyor.

Apple Watch Series 8 özellikleri

Apple’ın yeni kuşak akıllı saati tanıtılmadan evvel pek çok sızıntı ve savlarla belirdi. Bugün ise onlarca söylentiden sonra kanlı canlı bir biçimde ortaya çıktı. Pandemiden yıllar evvel Apple, akıllı saat için uzun periyodik sıhhat gayeleri tuttu. Geçtiğimiz aylarda Apple Watch Series 8 ile yazılımın dışında ilgili pek çok sızıntıyla da karşılaştık. Bloomberg analisti Mark Gurman, Apple’ın Watch Series 8’e bir sıcaklık sensörü ekleyeceğini sav etti. Aktiflikle birlikte sıcaklık sensörü kesinlik kazandı.

Kullanıcıların uzun vakittir istediği sensör sayesinde saat, kullanıcının ateşinin olağandan daha yüksek olması durumunda uyaracak. Bu sensör, 5 saniyede bir ölçüm yapıyor. Ayrıca 0.1 santigrat derece dahi olsa dahi ısı değişimini algılıyor. Ek olarak beden sıcaklığını tüm gece ölçebilen Watch Series 8, bayanlara yumurtlama periyotlarıyla ilgili de daha fazla bilgi verecek. Bu sayede bayanlar, takip sürecini daha ayrıntılı bir biçimde gerçekleştirecek.

Apple Watch’ın birinci üç kuşağında 38mm ve 42mm boyutlar yer alıyordu. Watch Series 7’de kasa boyutu genişletilerek 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı seçenekle çıktı. Apple Watch Series 8 de 45mm ve 41mm boyutlarıyla yer alıyor.

Yeni seri, 18 saat tüm gün pil ömrüne sahip olacak. Bununla birlikte ‘Düşük Güç Modu‘ da yer alacak. Düşük Güç modu sayesinde Apple Watch, 36 saate kadar pil ömrü sunacak. Bu yeni mod, watchOS 9 güncellemesiyle birlikte Series 4’ten sonraki diğer Apple Watch’lara da gelecek.

Aynı vakitte Watch Series 8, ‘Çarpışma Tespiti’ özelliği ile otomobil çarpmalarını da algılayacak. Bunun için de iki yeni hareket sensörü içeriyor. Açıklamaya nazaran çarpışma özelliği, yalnızca sürüş sırasında çalışacak. Böylece takla atma, ön çarpmaarka çarpma ve yan çarpma olmak üzere dört faklı kaza tipini belirleyecek.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce akıllı saatlerin pil kapasiteleri nasıl? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!