Xiaomi ile Leica iştirake mı gidiyor? İşte birinci ayrıntılar

Günümüzde bir akıllı telefonun kamera performansı, işlemcisinden çok daha fazla konuşulur hale geldi. Bu kapsamda belirli dönemlerde telefon ve kamera üreticileri arasında çeşitli iş birlikleri yapıldığına şahit oluyoruz. Bunların büyük bölümü belirli modeller ile sınırlı kalan kısa anlaşmalar olurken, en uzun vadeli iş birliği Huawei ve Leica arasında yapıldı. Huawei’nin birçok modelinde Leica imzası bulunuyor.

Huawei son yıllarda ABD ile yaşadığı sorunlar nedeniyle eskisinden çok daha az sayıda telefon satıyor ve bu durum nedeniyle Leica’nın başka bir akıllı telefon üreticisiyle ortak olmak istediği iddia ediliyor. Son dönemde Xiaomi 12 Ultra’nın Leica kamera modülünü kullanacağı yönünde bir söylenti var.

Xiaomi 12 Ultra kamerasında Leica imzası olabilir!

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre bu söylentinin gerçeğe dönüşme olasılığı epey yüksek. Xiaomi’nin MIUI ROM’unda derin bir araştırma yapan birkaç geliştirici, uygulamalarda Leica ile ilgili bazı detaylara rastladı. Fotoğraf ve video düzenleme uygulamasında kullanılabilecek bazı filtrelerden bahsediliyor.


Xiaomi 12; Xiaomi 12 Pro

Xiaomi gerçekten Leica ile iş birliği yapacak olsa da, bu ortaklığın kapsamı henüz bilinmiyor. Telefonlarda Leica logosuna ve birkaç filtreye mi yer verilecek yoksa 12 Ultra modelinde çok iyi bir fotoğraf ve video performansı için Leica uzmanlığından mı yararlanılacak hep birlikte göreceğiz.