Xiaomi 12 Lite teknik özellikleri ortaya çıktı!

Mart ayında global pazarlara Xiaomi 12 serisi, çok yakında Lite modelinin katılmasıyla daha da genişleyecek. Daha evvel IMEI ve Geekbench bilgi tabanlarında görünen aygıtın artık de teknik özelliklerinden kimileri ortaya çıktı.

Xiaomi 12 Lite teknik özellikleri

Xiaomi 12 Lite, 2203129G model numarasıyla FCC bilgi tabanında göründü. FCC’ye nazaran aygıt, 6 GB RAM + 128 GB, 8 GB RAM + 128 GB ve 8 GB RAM + 256 GB olmak üzere üç opsiyonla kullanıcı karşısına çıkacak.


Xiaomi 12 Lite özellikleri

Akıllı telefonda 5.8 GHz’e kadar Wi-Fi, NFC, Bluetooth ve çift SIM dayanağı bulunacak. Öte yandan kutudan çıkar çıkmaz Android 12 tabanlı MIUI 13 arayüzünü çalıştıracak. Aygıtın teknik özellik ve tasarım açısından Xiaomi CIVI ve Xiaomi 12’ye benzerlik göstereceği tezleri da geçerliliğini hala koruyor.

Xiaomi 12 Lite’ın daha evvel sızdırılan teknik özelliklerine bakacak olursak; karşımıza birinci etapta 6.55 inç FHD+ çözünürlüklü kavisli bir OLED panel çıkıyor. Tıpkı vakitte 120 Hz yenilenme suratı sunan ekranda parmak izi okuyucusu da bulunuyor.


Xiaomi 12 Lite özellikleri

İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 778G+ mevcut. 6 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti; bir adet 2.5 GHz ARM Cortex-A78 (Kryo 670), üç adet 2.4 GHz ARM Cortex-A78 (Kryo 670) ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Adreno 642L grafik ünitesine konut sahipliği yapıyor.

Akıllı telefonun kamera özellikleri ise şimdi muhakkak değil. Fakat argümanlara nazaran 64 Megapiksel Samsung ISOCELL GW3 ana kameranın başı çektiği üçlü kamera konseyimi kullanılacak. Aygıtın tanıtım tarihi ise şimdi açıklanmadı.

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce aygıt, teknik özellik ve tasarım tarafında kullanıcılara neler sunmalı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.