Oyun

Xbox’ın İşvereninden şaşırtan Açıklama: PS5’in DualSense’ini Övdü!

Xbox Başkanı Phil Spencer, Kinda Funny Gamecast’in kendisiyle yaptığı bir röportajda, Sony’nin DualSense ile gerçekten büyük bir iş yaptığını kabul ederek, kendilerinin de bu yeni nesil kontrol cihazından esinlenebileceklerini ifade etti.

Görünüşe göre Xbox camiası, kontrolcüsünden memnun değil ve yakın gelecekte bir değişikliğe gitmeyi planlıyor. Zira katıldığı röportajda açık ve net şekilde DualSense’i öven Spencer, “Sony’nin kontrolcüsüyle iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum, bazı özelliklerine bakıyoruz ve bunlardan ilham alabilir miyiz diye bakıyoruz,” şeklinde konuşan Spencer, Xbox Series S ve Series X modellerinin yeni bir kontrolcü ile güncellenebileceğine işaret ediyor.

PlayStation 5

Spencer konuşmasının devamında, PlayStation’ın kontrolörle yaptıklarını alkışladığını söylerken  “Sektörün geleceği için birbirimizden etkilenmemiz ve yenilikleri birbirimizden öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu ister Game Pass gibi bir iş modeli olsun, ister kontrol teknolojisi olsun,” diyor. Öte yandan VR planı ile ilgili soruları da yanıtlayan Spencer, şu an için Xbox’ın herhangi bir VR planı olmadığını da ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2020 All Rights Reserved.

Adres: Bahçelievler Mah. Bozkır Sok. No:12, 34180 – Bahçelievler / İstanbul Telefon: 0 (212) 230 25 4* - Fax: 0 (212) 230 25 4* (7/24)