Oyun

Xbox Series X küçük buzdolabı, piyasaya çıktığı üzere tükendi!

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xbox Series X, duyurulduğu ilk gün mini buzdolabına benzetilmiş ve Microsoft, bu konuda alay konusu olmuştu. Ünlü şirket, bu eleştirileri oldukça yumuşak bir şekilde karşıladı ve ürünü gerçekten de üretmeye karar verdi. Geçtiğimiz hafta içerisinde piyasaya çıkan buzdolabı, kısa süre içerisinde tükendi.

Xbox Series X mini buzdolabı, şakayken gerçek oldu

E3 2019 sırasında yapılan bir lansmanla duyurulan Xbox Series X ve Series S tasarımlarıyla bir süre alay konusu olmuştu. Özellikle Series X, oyuncular tarafından mini buzdolabına benzetilmiş ve ünlü şirket Microsoft’a sosyal medyada şaka dolu mesajlar yağmıştı. Ancak Microsoft, bu durumu fırsata çevirdi ve mini buzdolabını gerçekten de üretmeye karar verdi.

2021’in başlarında dolabın üretimine başladığı söylenen Microsoft’un bu konuda şaka yaptığı düşünülüyordu ama geçtiğimiz aylarda durumun böyle olmadığı ortaya çıktı.

19 Ekim 2021 tarihinde ön-siparişe açılan ve Amerika Birleşik Devletleri, İngilitere ve bazı Avrupa ülkelerinde satışa sunulan ürün, ABD’deki bütün teknoloji marketlerinde tükendi. 99 dolar etiketiyle satılan Xbox Series X Mini Fridge, ön siparişlerde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Görünen o ki ürün, ön siparişlerin ardından mağazalarda da kapış kapış satılmış durumda.

Microsoft bu yıl sadece oyun endüstrisinde değil, diğer alanlarda da yoğun bir yıl geçirdi. Power On: The Story of Xbox isimli belgeseli 13 Aralık tarihinde yayınlayacak olan şirket, bununla birlikte sınırlı sayıda üretilecek olan Xbox ayakkabıları için Adidas ile anlaşmıştı. Ayakkabılar bu ayın başında piyasaya sürüldü ve kısa sürede tükendi.

Şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Xbox’ın 20. yıl kutlamaları için de kullanıcıların ilgisini çekebilecek farklı bir ürünün daha piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Peki sizler Xbox Series X mini buzdolabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de ürün ilgi çekici mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir