Oyun

Xbox oyuncularının beklediği o özellik sonunda geliyor!

Microsoft Xbox cephesinden kıdemli yönetici Larry Hryb, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Xbox oyuncuları tarafından uzun süredir beklenen yeniliği duyurdu. Artık Xbox Series S ve Xbox Series X kullanıcıları, mobil uygulama aracılığıyla oyun kliplerini paylaşıp oylayabilecekler.

Xbox oyuncuları, kliplerini mobilden paylaşabilecek

Microsoft, her ay Xbox Series S ve Series X için yeni dashboard güncellemeleri yayınlıyor. Sistemdeki kararlılık sorunlarını gideren ve geri dönüşler ışığında yeni özellikler ekleyen firma, şimdi de mobil platformlarda oyuncuların beklediği özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Microsoft Xbox yönetici Larry Hryb, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla mobil platformda Xbox kliplerinin paylaşılması özelliği üzerinde bir süredir çalıştıklarını açıkladı.

Şimdilik sadece test aşamasında olan özellik uygulamaya gelince, oyuncular çektiği videoları anında paylaşabilecek ve trende girmiş olan diğer videoları oylayıp izleyebilecek. Bununla birlikte Xbox kullanıcıları, videoyu paylaşmak istediğinde, linkin gönderildiği kişinin Microsoft hesabına giriş yapması da gerekmeyecek.

Hryb tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göz attığımızda, arayüzün TikTok’a oldukça benzediğini görebiliyoruz. Bu anlamda Microsoft’un, Xbox eko-sistemi için kısa videoların meme haline gelebileceği TikTok benzeri bir platform kurmaya çalıştığı söylenebilir.

İşte Xbox yöneticisi Larry Hryb’in açıklamaları:

Link paylaşma ve trend içerikler çok yakında Xbox mobil uygulamasına geliyor. Bu sayede oyun kliplerinizi paylaşabilecek ve trendlerde yer alan, diğer Xbox kullanıcılarının attığı içerikleri görebileceksiniz.

Link paylaşma özelliğiyle, Xbox mobil uygulamasında paylaşmak istediğiniz videoya gidin ve linkini alın. Daha sonrasında bu videoyu izlemek için giriş yapması dahi gerekmeyen tüm arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Uzun süredir beklenen bu özelliği test etmeye başladık.

Larry Hyrb

Peki sizler Xbox kullanıcılarına çok yakında sunulacak olan link ve video paylaşma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de bu özelliği bekliyor muydunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir