Oyun

Witcher 3 grafik güncellemesi hakkında farklı ayrıntı

Geliştirici CD Projekt Red, bu yıl Witcher 3 için yeni nesil güncellemesi getirmeyi planlıyor. Yeni nesil konsolların piyasaya çıkması ile birlikte Witcher 3’e bir yeni nesil güncelleme gelecek. Bu yeni nesil güncelleme ile birlikte oyunun grafik ve kaplama kalitesi yeni nesil konsollara uygun hale getirilecek. Witcher 3 yeni nesil güncellemesi PC versiyonuna da geliyor. Ayrıca Witcher 3’ü satın aldıysanız ücretsiz bir şekilde yeni nesil versiyonuna yükseltebileceksiniz.

Witcher 3 yeni nesil güncellemesi hayran yapımı modlar barındırıyor olabilir

Bu haftanın başlarında Witcher 3 HD Reworked modunun geliştiricisi Halk Hogan, CD Projekt Red ile Witcher 3 yeni nesil güncellemesi hakkında görüşmelerde bulunduğunu duyurdu. Halk‘ın duyurusu şu şekilde:

“Merhaba sevgili arkadaşlarım! Son videodan bu yana uzun zaman geçti. Mart ayı başlarında yeni bir HDRP ön izlemesi duyurduğumu biliyorum ama her zaman sessiz kaldım. Bunun için özür dilerim ama karşılığında bazı iyi haberlerim, neden sessiz olduğum ve neden gösterecek çok şeyim olmadığının nedenleri var. Sanırım en önemli haber, CD Projekt Red’den işbirliği ile ilgili resmi bir mesaj aldığım olabilir. Henüz kesin olmamakla birlikte, HDRP’nin yeni nesil resmi güncellemesinde yer alması çok muhtemel. Sırada ne olduğunu size bildireceğim. Her zaman olduğu gibi tüm desteğiniz ve nazik sözleriniz için teşekkür ederim. <3″

Halk Hogan’ın geliştirdiği HD Reworked modu Witcher 3’e daha keskin ve anlaşılır kaplamalar ekliyor. Witcher 3’te bazı mekanlardaki kaplama kalitesi oldukça düşük ve Halk’ın HDRP modu buna bir el atıyor.

Kotaku’dan Luke Plunkett, Halk Hogan’ın bu açıklamasını doğrulamak için CD Projekt Red ile iletişime geçti. CD Projekt Red, “The Witcher 3; Xbox Series X | S, PlayStation 5 ve PC için çıkacak yeni nesil sürümünde kendi geliştirme çabalarımıza ek olarak, ayrıca oyunun 2015 sürümü için çeşitli modların yaratıcıları ile görüşüyoruz” açıklamasını yaptı.

Halk’ın açıklamasında da belirttiği gibi, henüz hiçbir şey kesinleşmedi. CD Projekt Red, Halk Hogan’ı kast ederek, “Ancak şu an itibariyle böyle bir tarafla bağlayıcı bir anlaşmamız yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir