WhatsApp’ın yeni Sohbet Seç özelliği, birçok kolaylık sağlayacak

WhatsApp, bir müddet evvel masaüstü sürümünü de kullanıcılarına sundu. Platform, sık sık yenilikler ekleyerek ve hali hazırda olan özelliklerini geliştirerek kullanıcı tecrübesini artırmayı hedefliyor. Lakin masaüstü sürüm içinde kimi temel özellikler hala mevcut değil. WABetaInfo’nun dün paylaştığı blog yazısına nazaran anlık haberleşme platformu, bu temel ve eksik olan özelliklerden birini geliştirmek için çalışıyor. Pekala bu yenilik nedir ve ne işe yarayacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, birden fazla Sohbet Seç özelliği üzerinde çalışıyor

WABetaInfo, dün yayınladığı blog yazısından WhatsApp’ın birden fazla Sohbet Seç özelliği üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu özellik aslında uzun müddettir platform içinde mevcut. Ama yalnızca taşınabilir üzerinden muhakkak seçenekler için kullanılıyor.

WhatsApp yeni birden fazla sohbet seçme özelliği sayesinde kullanıcıları, kısa müddette ve tek tek uğraşmadan sohbetleri sessize alacak ve okundu/okunmadı olarak işaretleyecek. Sohbet seç, şu anda taşınabilir için WhatsApp’ta iOS için sol Android için sağ tarafta kalan düzenle butonuyla yapılıyor. Lakin bu düzenle butonu sayesinde sırf bildiriler arşivleniyor ya da siliniyor.

Yukarıda yer alan görselde de olduğu üzere yeni özellik ekranın sol üst noktasının içinde yer alacak. WhatsApp için Sohbet Seç özelliği, Windows ve macOS için eş vakitli olarak test ediliyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik belirli değil.

Öte yandan WhatsApp, daha inançlı bir kullanıcı tecrübesi sunmak ismine durum güncellemeleri ve bildiriler için Şikayet Et özelliği üzerinde de çalışıyor. Bu özellik çalışmaya başladıktan itibaren şikayetler, evvel moderasyon grubuna daha sonra da WhatsApp’a iletilecek.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp için Sohbet Seç özelliğini nasıl buldunuz ve beklediğiniz yenilikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.