Haberler

WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme (Android)

Bazı kulllanıcılar WhatsApp uygulamasında yer alan yedekleme özelliğini yanlışlıkla kapatabiliyor. Bu makalemizde Android kullanıcıları için WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme yöntemlerini paylaşacağız.

Makalemizde yer alan işlemler sonucunda işletim sisteminde veya telefonda oluşabilecek sorunlar kullanıcıların sorumluluğu altındadır. 

Android WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme

WhatsApp, Android kullanıcılarının mesaj bilgilerini hem bulut sunuculara hem de yerel dosyalara kayıt ediyor. Bu sayede kullanıcılar, yedekleme özelliği kapalı olsa dahi silinen mesajlarını kurtarabiliyor.

Öncelikle var olan WhatsApp mesajlarınızı yedekleyin. Ardından cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin. Yedek sorunu devam ediyorsa bir sonraki yöneteme geçerek cihazınızın hafızasında bulunan yedeğe erişebilirsiniz.

Yedekleme özelliğini açmayı unutan kullanıcılar aşağıda yer alan işlemleri uygulayarak eski mesajlarını

– Cihazınızda yer alan dosya yöneticisine girin.

– Karşınıza çıkan ekranda yer alan WhatsApp klasörüne tıklayın.

– WhatsApp klasöründe yer alan msgstore.db.crypt12 dosyanın ismini msgstore_BACKUP.db.crypt12 olarak değiştirin.

– Dosya ismi değiştirme işlemi sonrasında bulunduğunuz klasörde msgstore-yedektarihi.1.db.crypt12 şeklinde dosya isimleri ile karşılaşacaksınız.

Google Drive uygulamasına girerek sağ üst kısımda bulunan 3 nokta ikonuna tıklayın. Ardından karşınıza çıkan ekrandaki WhatsApp yedeklerini temizleyin.

– Yaptığınız işlem sonrasında Google Drive, cihazınızda yer alan yedekleri sisteme otomatik olarak ekleyecektir.

– Yedek yükleme işlemi başarıyla tamamlandığında WhatsApp uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyin.

İşlemleri sırasıyla yaptığınızda tüm mesajlarınızı başarılı bir şekilde geri getirebileceksiniz. Android WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme işlemi için 3. parti uygulama kullanabilirsiniz. Ancak kötü niyetli uygulamaların haberiniz olmadan konuşma geçmişinizi kopyalayacağını unutmayın.

WhatsApp sesli mesajları gözden geçirmeye izin veren yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özellik sayesinde artık sesli mesajları göndermeden önce dinleyebileceksiniz.

Tenorshare yazılımını bilgisayarınıza yükleyerek cihazınızın dosya sistemine herhangi bir müdahalede bulunmadan WhatsApp konuşmalarınızı geri getirebilirsiniz. Binlerce kişi tarafından kullanılan Tenorshare, en çok tercih edilen kurtarma yazılımları arasında yer alıyor.

Cihazınızda herhangi bir root erişimi gerektirmeden işlem gerçekleştirebildiğiniz kurtarma yazılımı Samsung, Huawei, Xiaomi ve OPPO gibi markalar başta olmak üzere yaklaşık 6 bin Android modelini desteklemektedir. Ayrıca Tenorshare yazılımı sayesinde diğer uygulamalarınızın yedeklerini de kurtarabilirsiniz.

Video, fotoğraf, sticker ve sesli mesajları da kurtamanıza olanak sağlayan yazılım, WhatsApp Business uygulamasıyla da uyumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir