WhatsApp, uzun vakittir beklenen özelliği getiriyor!

WhatsApp, en tanınan iletileşme platformu olarak biliniyor, fakat can sıkıcı kimi meselelerden da geri kalmıyor. Platform, pek çok yeni özellik eklemesine karşın, birçok sorunu hala çözemedi. İnsanların kaybolan bildirilerle ilgili en büyük meselelerinden biri, sohbet sırasında gönderilen ve alınan imajların galerilerine otomatik olarak kaydedilmesiydi.

WhatsApp kullanıcıları, platformda gönderilen ve alınan medya evraklarının aygıtlarındaki dahili depolamayı dolduracağını düşünüyor. Son raporlara nazaran WhatsApp, bu sorunu çözmeyi planlıyor. Son beta sürümüne gelen güncellemeyle platform, kaybolan iletilerin medyaların aygıtınıza kaydetme halini değiştiriyor.

WhatsApp, medyaları manuel olarak kaydetme seçeneği getiriyor

Birtakım kullanıcıların denediği yeni WhatsApp sürümü, kaybolan bildiriler oturumunun faal olduğu sırada medya belgelerini otomatik olarak kaydetmiyor. Görünüşe nazaran bu güncelleme, kaybolan bildiriler özelliğinden ortaya çıkan saklılıktan kaynaklanıyor.

Kullanıcıların kaybolan iletileri seçmesinin asıl nedeni, sohbet sırasında gönderilen iletileri zımnî tutmak. Tüm bunlara karşın sohbet sırasında gönderilen medyaların aygıta otomatik olarak kaydedilmesi, bu hedefi ortadan kaldırıyor. WhatsApp sonunda bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Kaybolan sohbet anında alınan ya da gönderilen medyalarının birden fazla, sonradan gereksiz olabiliyor. Bundan ötürü platform, kullanıcılara manuel olarak saklama ve indirme seçeneğini sunuyor. Aslında bu özellik, birtakım iOS kullanıcıları için kullanımda; Android kullanıcılarının yeni özelliğe sahip olması için biraz beklemesi gerekiyor.

Hülasa bu gelişme, kaybolan bildirilerin faal olduğu sohbetlerdeki fotoğrafların ve görüntülerin, medya görünürlüğü seçeneğinin açık olmasında karşın galerinizde görünmeyeceği manasına geliyor. WABetaInfo‘ya nazaran bu yenilikler, 24 saat içinde genel yapı üyelerine ve Beta’dakilere sunulacak. Merakla beklenen bu gelişme, WhatsApp’ın uzun vakittir devam eden problemlerine da tahlil getirebilir.

Siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer Haberler