Haberler

Wear OS’ta geliştirilmiş bir uygulama kullanıma sunuluyor

Yeni Wear OS güncellemesi, pek çok yeni ve geliştirilmiş Google uygulamasıyla geliyor. Yenilenen Google Mesajlar hem yeni hem de eski donanımlar için kullanıcılara sunuluyor. Google’ın işletim sistemi için yenilenen mesaj aplikasyonu Android 12 ve şirketin daha geniş Wear OS güncellemeleriyle daha uyumlu bir şekilde, güncellenmiş bir tasarımla oldukça geniş bir alana yayılıyor.

Google Mesajlar uygulamasının tasarımı değişti

Güncellenmiş tasarımla birlikte siyah tema oluşturmak için mavi arka plan bölünüyor. Bunun yanı sıra çeşitli UI (arayüz) öğelerinin köşeleri de yuvarlatılmış bir halde geliyor. İşlevsel olarak bakıldığında, uygulama geçen seferkiyle aynı gözükse de görsel olarak yenilenmiş bir tasarıma sahip. Tüm bu yenilemelerin yanı sıra Play Store, Google Haritalar ve daha birçok aplikasyonda benzer tasarım ögeleri yer alıyor.

Güncelleme şu anlık 3 akıllı saatte görüldü

Google Haritalar ve YouTube Music‘in tasarımı yeni donanıma özel olarak geliştirildi. Ancak bu durum Google Mesajlar uygulaması için bu durum geçerli değil. Aplikasyon; Galaxy Watch 4, TicWatch E3 ve Fossil Gen 5‘te ortaya çıktı. Bu yenilenen dizayn 9.2.030 sürümüyle birlikte kullanıma sunuluyor. Saydığımız akıllı saat modelleri dışında daha birçok modele daha bu geliştirmenin gelmesi beklentiler dahilinde yer alıyor.

Google Mesajlar’ın güncelleneceği bilgisi Galaxy Watch 4 lansmanında açıklandı

Bu gelecek olan geliştirilmiş kullanıcı deneyimleri Galaxy Watch 4‘ün lansmanı sırasında açıklığa kavuşmuştu. Bu kapsamda eski Wear OS 2.x cihazlarındaki güncellenecek uygulamalar özellikle şirket tarafından vurgulandı. Buna akıllı saatiniz ve telefonunuz arasındaki konuşmaları senkronize eden Google Mesajlar da dahildi.

Sizler Wear OS işletim sistemi için Google Mesajlar uygulamasının tasarımının değişmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir