Uzun müddettir beklenen özellik sonunda WhatsApp’a geliyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle kullanıcılarla olan etkileşimi artırmayı hedefleyen uygulama, son olarak uzun süredir beklenen bir özelliğini bünyesine kattı.

Yakın zamanda web uygulaması üzerinden sticker oluşturma özelliğini yayınlayan şirket, ilk etapta sadece iOS Beta kullanıcılarına açık olan yeni yeniliğini duyurdu. Gelen bilgilere göre WhatsApp, çok yakın bir zamanda mesajlara tepki verme özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp mesajlarına tepki verme özelliği geliyor

WABetInfo‘ya göre, 2.22.2.72 sürümünde mesaj tepki özelliği için yeni ayarlar bölümü uygulamaya eklendi. Burada kullanıcılar biri mesaja tepki verdiğinde bildirimleri devre dışı bırakmak ya da etkinleştirmek gibi ayarlar yapabilir. Yani özelliği kullanmak WhatsApp kullanıcıları için bir seçenek olacak. Dileyen kullanıcı bu ayarı kapatabilecek.

Mesaja tepki verme özelliği hem karşılıklı bireysel konuşmalar için hem de grup sohbetleri için kullanılabilecek. Mesajlara tepki verme özelliğinin ilk olarak 7 adet emoji ile sınırlı kalacağı bilinenler arasında. Bu emojilerin dünyada en çok kullanılan emojiler arasından seçileceği düşünülüyor. İlerleyen zamanda ise bu sayının artacağı olası. WhatsApp’ın yeni gelecek olan özellik Facebook Messenger, Twitter ve Snapchat platormlarında bulunuyor.

Siz yeni gelecek WhatsApp özelliği için ne düşünüyorsunuz? Mesajlara tepki verme özelliğini kullanacak mısınız? Diğer platformlarda kullanmaya alışkın olduğumuz tepki verme işimizi kolaylaştıracak gibi duruyor… Yorum yaparak düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.