Oyun

Ubisoft, Far Cry 6 oyuncuları ile dalga geçti!

Far Cry 6 oyuncuları ilginç bir sürprizle karşılaştı. Ubisoft yapımı, birincil şahın nişancı (FPS) oyunu, çıkışı ile gündemin merkezine yerleşmeyi başardı. Yapıma olan ilgiyi canlı tutmak isteyen şirket, görünüşe göre ilginç bir teşvik anlayışına girdi.

Oyunu kapatan oyunculara güncel olarak mesaj atan Ubisoft, duruma göre farklı tepkiler verebiliyor. Özellikle Far Cry 6‘dan hoşlanmadıysanız veyahut daha çok erken aşamalarındaysanız, dalga konusu olmaya hazır olun.

Erken kapatan Far Cry 6 oyuncularına taşlama

İlk olarak basın mensubu Brendan Sinclair‘in dillendirdiği bu detay, oldukça ilginç tepkilere neden oldu. Sinclair, özellikle atılan e-postaları biraz eleştirirken, bazı oyuncular ise tam tersi yönde görüş bildirdi. Etkileşimi sıkı tutmak isteyen Ubisoft, başarısız olup oyunu kapatırsanız dahi yakanızdan düşmüyor.

Oyunun baş kötüsü El Presidente‘nin ağzından mesaj yollayan şirket, dalga geçme konusunda hiç de kendini geri çekmiyor. Bazı mesajlarında oyunculara başarısızlıkları için teşekkür eden kötü adamımız, tersi durumlarda da oldukça sinirlenebiliyor. Eğer oyunu iyi oynuyorsanız ve ilerlemenizi verimli bir şekilde kaydediyorsanız, El Presidente‘yi kızdırabilirsiniz. Zira bu tarz durumlarda baş kötü, sizi tehdit ediyor ve savaşı kazanacağını bildiriyor.

İşte El Presidente’nin oyunculara attığı mesajlar

Eğer Far Cry 6 deneyiminiz sizi tatmin etmediyse ve sıkılıp çıktıysanız yandınız. Zira El Presidente‘nin dilinden kurtulmanız zor olacak. İşte kötü adamın attığı mesajların birkaçı:

Beni hayal kırıklığına uğrattın. Başarısız olmanı izlemek eğlenceliydi.

Merhaba Rojas. Bana bedavadan hüküm sürebileceğim bir Yara bıraktığın için çok teşekkür ederim. Rahatla ve Yara’nın yetenekli eller tarafından yönetildiğinin farkına var.

Sinir bozucu boyutlara ulaşabilen mesajları tersine çevirmeniz de mümkün. Çünkü oyunda düzgün bir şekilde ilerlerseniz, Ubisoft ve El Presidente sizinle dalga geçemiyor. İşte kötü adamın kızdığı birkaç mesaj:

Benden sadece 2 bölge alabildin. Ama hepsini senden geri alacağım. Seni tarihten sileceğim. Kimse senin ismini dahi bilmeyecek.

Tebrikler. Benden bir şeyler alabileceğine inandın. Ancak anlaman gerek. Bu ada benim kanımla yönetiliyor. Ben Yara’yım

Sizler Ubisoft‘un Far Cry 6 oyuncularına gönderdiği e-postaları nasıl buldunuz? Size herhangi bir mail geldi mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir