Mobil

Trump’ın toplumsal medya teşebbüsüne 1 milyar dolarlık yatırım!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak tarihindeki Capitol ayaklanmasından sonra sosyal medyada kara listeye alındı. Başta Twitter olmak üzere pek çok platform, Trump’ı yasaklama kararı alarak bu konudaki hassasiyetlerini gösterdi. Fakat tartışmalı eski liderin öfkesi hala dinmedi.

Kendisini yasaklayan platformlardan intikam almak isteyen eski başkan, Ekim ayında Trump Media & Technology Group için DWAC (Digital World Acquisition Corp.) ile anlaşma imzaladı. Bu ortaklık sonucunda, Twitter ve diğer sosyal ağların önüne geçecek yeni bir proje geliştirmek üzere kolları sıvadı. Truth Social adlı yeni bir mesajlaşma uygulaması için çalışmalara başladı. Trump’ın hayranlarından, söz konusu projeye destek gecikmedi.

Donald Trump, sosyal ağı için yatırımlarını büyütüyor

Financial Times’ın haberine göre Donald Trump’ın sosyal medya kuruluşu, halka açılma planlarını sürdürürken kimliği belirsiz yatırımcılardan 1 milyar dolar topladı. Trump Media ve Digital World şirketleri birleştirildikten sonra, ‘isimsiz bir yatırımcı grubundan’ parayı alacakları bildirildi.

2021 yılının ilk günlerinde, sosyal medyada başlattığı ayaklanma ile büyük tepki toplayan Donald Trump, konuya ilişkin açıklama yaptı. Eski lider, 1 milyar doların, teknoloji dünyasında sansür ve siyasi ayrımcılığın sona ermesi gerektiğine dair önemli bir mesaj verdiğini dile getirdi.

1 milyar dolarlık bu yatırım, Trump’ın yeni sosyal ağı Truth Social için gelen tek destek değildi. Ayrıca DWAC, bu ortaklığa 293 milyon dolar ayırdı. İlerleyen süreçte hayata geçecek yeni girişim, şimdiden Trump hayranları tarafından büyük beklenti yarattı. Fakat toplumun bir diğer kesimi, bu platformu bir tehdit unsuru olarak görüyor.

Peki ya siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Donald Trump başkanlığında hayata geçecek yeni sosyal ağ hakkında beklenti ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!