Haberler

Trendyol hesap silme süreci nasıl yapılır?

E-ticaret döneminin artış gösterdiği bugünlerde, online alışveriş siteleri yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kalıyor. Türkiye’de en çok ziyaret edilen alışveriş siteleri arasında bulunan Trendyol, kullanıcılara sunduğu her türlü ürün çeşidiyle onların dikkatini çekiyor.

Ancak son zamanlarda bir bağımlılık haline gelmeye başlayan online alışverişin pek çok soruna neden olduğu görülüyor. Bu bağımlılıktan ve sorunlardan kurtulmak isteyen kişiler ise Trendyol hesap silme işlemini gerçekleştirerek ilk adımı atıyor. Peki Trendyol hesapları nasıl silinir?

Bilgisayardan Trendyol hesap silme nasıl yapılır?

  • Trendyol hesap silme işlemi için ilk olarak Trendyol hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan “hesabım” kısmına gelerek “kullanıcı bilgilerim” seçeneğini seçin.
  • Daha sonra karşınıza çıkan sayfanın sağ üst kısmında “hesabımı kapat” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan bilgi notu sonrasında kayıtlı olan e-posta adresinize bir mail gelecektir. Gelen mailde sizden tekrar “hesabımı kapat” butonuna basmanız istenir. Bu butona bastığınız zaman hesabınız silinir.

Bu işlemlerin yanı sıra Trendyol hesabını silmenin başka bir yolu da bulunuyor. Bunun için ilk olarak Trenyol hesap silme formunu bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından formdaki bilgileri doldurarak formu Trendyol’un mail adresine gönderin.

Hesabınızı sildikten sonra verilerinizin tam anlamıyla silinip silinmediğinden emin olmanız gerekiyor. Bu form ayrıca tüm verileri silmek istediğinizi belirten bilgileri de içerir.

Telefondan Trendyol hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Trendyol hesabını silmek için kesinlikle bilgisayar kullanmak gerekiyor. Trendyol mobil uygulamasında “kullanıcı bilgilerim” kısmı bulunmuyor. Ancak hesap silme formunu telefonunuza indirerek doldurabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra mail ile Trendyol’a ulaştırabilirsiniz.

Hesabı sildikten sonra SMS ve mail bilgilendirilmesi iptal oluyor mu?

Trendyol, üye olduktan sonra kişilere kampanyalarla ilgili bilgilendirmeler yolluyor. Ancak hesap silme işleminizi gerçekleştirdikten sonra bilgileriniz de silineceği için Trendyol tarafından herhangi bir bilgilendirme almazsınız.

Ancak hesabı silmeden de bu bilgilendirmeleri kapatmanız mümkündür. Bunun için hesabınızın sol kısmında yer alan “duyuru tercihlerim” kısmına girin. Ardından kampanyalardan haberdar olmak istemiyorsanız kutucuklardaki onay işaretini kaldırın. Sonuç olarak kampanyalarla ilgili bilgilendirmeler size gelmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir