TikTok, azamî görüntü mühletini uzatıyor!

TikTok, dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında bulunuyor. Her gün milyonlarca insan platformda yeni hesaplar oluşturuyor ve birçok içerik üreticisinin videosunu izliyor. Bu sayede platform, en popüler uygulamalar arasında yer alıyor.

İlk başta TikTok, kullanıcıların maksimum 60 saniyelik videolar çekmesine izin veriyordu. Geçtiğimiz aylarda yapılan yeni güncellemeyle birlikte maksimum video süresi 3 dakikaya çıkarılmıştı. Şimdi ise şirket, çok daha büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

TikTok, maksimum video süresini 10 dakikaya çıkaracak!

TikTok tarafından Techcrunch’a yapılan açıklamaya göre şirket, maksimum video süresini 10 dakikaya çıkarmayı hedefliyor. TikTok, bu özelliği sayesinde kullanıcılarının daha uzun süre video izleyebilmesini sağlayacak. Bu birkaç aydır şirket tarafından denenen özellik bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı.

TikTok tarafından yapılan açıklamada bu sayede içerik üreticilerinin takipçileriyle olan etkileşimlerinin artacağına dikkat çekildi. Bu sayede takipçiler içerik üreticilerden daha detaylı bir şekilde bilgi alabilecek. Ayrıca TikTok, bu sayede içerik üreticilerin daha yaratıcı içerikleri platform üzerinden yayınlayacağını düşünüyor.

Bugüne kadar şirket video sürelerinde büyük değişiklikler gerçekleştirdi. İlk başta şirket 15 saniyelik bir süre sunuyordu. Bu sürenin ardından yeni güncellemelerle maksimum video süresi 60 saniyeye çıkarıldı. Geçtiğimiz aylarda ise 1 dakikalık süre 3 dakikaya çıkarılmıştı. Bu durum, bazı kullanıcıların aklında soru işaretine sebep oldu.

Özellikle YouTube gibi platformlarda videolar genelde uzun oluyor ve bu uzun içeriklerden sıkılan kişiler daha kısa sürede bilgi edinmek ve eğlenmek için TikTok gibi platformlara başvuruyor. Yeni özellikle birlikte TikTok’un da YouTube gibi uzun videolar paylaşan platformlara benzeyebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce maksimum video süresi 10 dakikaya kadar uzatılmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir