Starfield, Bethesda’nın geliştirdiği bir açık dünya Rol Yapma Oyunu (RYO). Microsoft’un Bethesda’nın üst şirketi ZeniMax’ı satın almasından sonra ortaya bazı iddialar atıldı. İddialar, Microsoft’un Bethesda oyunlarını PC’ye ve Xbox’a özel yapacağı yönündeydi. Xbox başkanı Phil Spencer verdiği röportajlarda bunun olabileceği yönünde sinyaller vermişti.

Starfield’in Xbox ve PC özel oyunu olacağı iddia ediliyor

GamesBeat editörü Jeff Grubb‘a göre E3 2019’da duyurulan Starfield, PlayStation’a gelmeyecek. Grubb, iddiasını bir Tweet atarak paylaştı. Grubb, Tweet’inde “Starfield Xbox ve PC’ye özeldir. Bunu onaylıyorum.” dedi.

Hâlâ Bethesda ya da Xbox tarafından bir onaylama gelmedi. Bu yüzden Grubb’un söyledikleri bir iddia olarak kalıyor. Jeff Grubb, daha önce de Starfield’in 2021 yılında geleceğini iddia etti.

Video oyunları endüstrisinde bir gazeteci olan ve “Kan, Ter ve Pikseller” kitabının yazarı Jason Schreier, kendisine yöneltilen “Starfield, 2021 yılında gelecek mi ?” sorusuna, “Hayır” cevabını verdi. Oyunun, Xbox‘a ve PC‘ye özel olup olmayacağı belli değil. Ayrıca oyunun çıkış tarihi konusunda da bir netlik bulunmuyor.

Starfield’in geliştirme süreci hâlâ devam ediyor ve Covid-19 salgını yüzünden bu sürecin uzaması bekleniyor. Her iki durumda da Bethesda‘dan bir yanıt beklemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here