Koronavirüs (Covid-19) salgını son iki yıldır alışageldiğimiz pek çok şeyi değiştirdi. Özellikle fiziksel olarak gerçekleştirilen etkinlikler artık online’a dönmeye başladı. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen MWC (Mobil Dünya Kongresi) etkinliği, bu yılda yeni teknolojilere ev sahipliği yapacak. Ancak Güney Koreli üretici Samsung, bu etkinlikte fiziksel olarak yer almayacak.

Reuters tarafından yapılan bir açıklamaya göre Samsung, İspanya’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresine katılmayacak. Şirket, gerekçe olarak ise müşterilerinin sağlığı ve güvenliğini düşündüğünü gösterdi.

Samsung MWC 2021 etkinliğine uzaktan katılacak

MWC 2021 etkinliği muhtemelen Haziran ayının ortalarında başlayacak. Ancak artan vaka sayıları şimdiden pek çok şirketin bu etkinlikten çekilmesine yol açtı. Örneğin Sony, Google ve birkaç şirket daha pandemiden dolayı MWC 2021’e katılmayacağını açıkladı. Bunların ardından Samsung’da diğerleriyle aynı görüşte olduğunu ve etkinliğe sadece uzaktan dahil olacağını belirtti.

2021 MWC etkinliğine pek çok şirket katılmayacak.

İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi, GSM Derneği tarafından düzenlenecek. Bu dernek, geçtiğimiz yılki etkinliğini de pandemiden dolayı iptal etmişti. Her ne kadar sonuna kadar mücadele etse de, üreticiler MWC 2020 etkinliğine yüz yüze katılmadı. Muhtemelen bu sene de aynı senaryo görülecek. Zira pek çok üretici şimdiden bu etkinliğe fiziksel olarak katılmayacağını, ancak uzaktan online olarak gerçekleştireceklerini açıkladı.

Şu anda Samsung’un MWC’de online olarak hangi ürünlerini tanıtacağı bilinmiyor. Ancak şirket birkaç hafta içinde buna dair resmi bir açıklama yapacaktır diye tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here