OnePlus resmi Twitter hesabı, Samsung için övgü dolu paylaşımlar yaptı. OnePlus’ın Hindistan hesabından, S Pen için ”Benim tercihim ettiğim silah” açıklaması geldi. Ancak firma paylaşımlarını kısa süre içinde kaldırdı. Çinli teknoloji firmasının paylaşımlarının ekran görüntüleri ise Twitter’da gündem olmaya yetti.

OnePlus, Samsung S Pen için övgü dolu paylaşımlar yaptı

Teknoloji firmalarının sosyal medyada çeşitli kazalarla gündeme geldiğine şahitlik ettik. En sık gördüğümüz örnek ise Android kullanan markaların, iPhone ile tweet atmasıydı. Fakat OnePlus’ın yaşadığı olay, bu durumu çok daha ileri taşıdı. Firma, rakibinin ürünü için reklam çalışması tadında tweet’ler attı.

Çinli marka, attığı tweet’te Samsung Galaxy Note 20 Ultra ve S Pen’in kısa bir videosuna yer verdi. Ayrıca açıklama kısmına ”Geliştirilmiş #SPen benim tercih ettiğim silah” yazdı. OnePlus tarafından gelen Samsung S Pen için övgü paylaşımlarının ardında ise PR şirketinin olduğu tahmin ediliyor.

Diğer yandan OnePlus’ın sosyal medyada yaşadığı ilk kaza ise bu değil. Şirket, OnePlus 9 serisi hakkında, iPhone’dan tweet atmıştı. Marka bu paylaşımı da kısa sürede silmişti ancak ekran görüntüleri olayın gündem olması için yeterli olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here