Samsung, güncelleme konusundaki stratejisini değiştiriyor

Samsung, akıllı telefon endüstrisinde oldukça önemli bir yere sahip. Çıkardığı modellerle hep en rekabetçi firmalar arasında yer alan şirket, ulaştığı kullanıcı sayısı bakımından da rakiplerinin hep bir adım önüne geçebiliyor. Donanım kadar yazılım alanında da ön planda olmak isteyen firma, görünüşe göre strateji değişikliğine gidecek.

Kullanıcılarına daha verimli sürümler sunmak için kolları en başından beri sıvayan Samsung, hız konusuna da el atacak. Şirketin, yeni planlama haritası üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Samsung, daha hızlı güncelleme sunmak istiyor

Android 12 konusunda piyasanın hızlı üyelerinden olan şirket, geniş kapsamlı bir akıllı telefon grubuna yeni güncellemeyi dağıttı. Öte yandan firmanın dağıtım sırasında yaşadığı önemli bir bölge sorunu yer almakta. Şirketlerin yıllardır uyguladığı bölge politikaları, cihazlar için sunulan güncellemelerin denetlenmesini oldukça kolaylaştırmakta. Ancak bu durum geliştirme aşamasında da oldukça büyük zamansal sorunları beraberinde getirmekte.

CSC kodu üzerinden bölgelendirme yapılan akıllı telefonlar, yeni plana göre birleştirilecek. Samsung’un, daha yeni seriler için, daha az bölge kodunu sunacağı iddia edildi. Hiper-lokalize ürün yazılımı için kolları sıvadığı da doğrulanan şirket, daha az bölge kısıtlamasıyla daha hızlı bir şekilde güncellemeleri kullanıcılarıyla buluşturabilecek. Varyant sayısında da bu plana bağlı bazı azalmalar görülmesi mümkün.

İlk olarak Avrupa bölgesi için başlaması planlanan proje, zamanla tüm dünya geneline yansıyabilir. EUX CSC olarak belirlenen yeni Avrupa bölge kodu, 2022 içerisinde piyasaya çıkacak cihazlarda yerini alacağa benziyor. Öte yandan bu değişiklik sayesinde kullanıcıların, yeni güncelleme sürümleri için uzun süreler beklemesine de gerek kalmayacak.

Android 12‘yi hali hazırda dağıtan ve neredeyse bitirmek üzere olan şirket, yeni stratejisini özellikle Android 13 dağıtılırken gözler önüne serecek. Planlamalar yolunda giderse, akıllı telefon sahiplerinin yıllardır konu olan sıkıntıları da ortadan kalkmış olacak. Bakalım şirket, akıllı telefon piyasasında ön plana çıkabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Peki sizler Samsung‘un yeni hamlesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce firma bu konuda başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.