Mobil

Samsung Galaxy S21 FE kanlı canlı görüntülendi!

Samsung Galaxy S21 FE modelinin çalışır durumdaki hali, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Cihazın tasarımı, bağlantı seçenekleri, işlemci ve kamera özellikleri de dahil pek çok bilgisi netlik kazandı. Piyasaya çıkmadan önce son halini gören kullanıcıların bir kısmı eleştirilerini yapsa da, selefine göre geliştirmeler olduğu için genel olarak beğeni topladı.

Samsung Galaxy S21FE özellikleri

Samsung 2020 yılının son çeyreğinde, S20 ailesine bütçe dostu bir cihaz ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. S20 FE isimlendirmesiyle piyasaya sürdüğü cihaz, fiyat olarak günümüz orta üst segment cihazları arasında yer alıyor olsa da özellikleri bir amiral gemisiyle rekabet edebilecek nitelikte olduğu için, pek çok teknoloji yayıncısı tarafından yılın fiyat/performans cihazı olarak adlandırıldı.

Şirketin, geçen yıl elde ettiği bu başarıyı sürdürmek için çalışmalara başladığı ve Galaxy S21 FE modelini geliştirdiğinin haberini bir süredir alıyorduk. Hatta cihazın özelliklerinin nasıl olacağına dair de bir takım spekülasyonlar mevcuttu. Fakat bugün bir Twitter kullanıcısı yapmış olduğu paylaşımla birlikte, cihazın çalışır haldeki görüntüsünü ve özelliklerini sızdırdı.

Ön taraftan bakıldığı zaman günümüz telefonlarının artık pek çoğu oldukça benzer tasarımlara sahip. Ancak arka tarafa geçtiğimizde özellikle kamera adaları ve konumlandırmaları sayesinde birbirlerinden ayrışıyorlar. Galaxy S21 FE modeli tıpkı selefi gibi bulunduğu ailenin tasarım dilini yani S21 ailesinin dizaynıyla birlikte geliyor.

Twitter kullanıcısı Abhishek Soni tarafından yapılan paylaşımlara göre cihaz, Qualcomm Snapdragon 888’le birlikte geliyor. Tabii tıpkı S20 FE’de olduğu gibi Türkiye pazarına gelecek ilk modelin şirketin kendi işlemcisini kullanacağı söyleniyor. Bu durumda Samsung Exynos 2100 yongasına sahip bir cihaz görebiliriz.

Her iki senaryoda da cihazın geri kalan özellikle neredeyse aynı olacaktır. 120 Hz ekran tazeleme hızına sahip Full HD+ Amoled bir ekran, 5G bağlantı seçeneği, ekran altı parmak izi sensörü ve 3’lü arka kamera tasarımıyla birlikte selefine oldukça benzer bir cihaz olsa da mevcut özellikleri geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Tabii her yenilik kullanıcılar tarafından olumlu olarak algılanmayabilir. Örneğin kullanıcıların büyük bir kısmı Bluetooth kulaklık teknolojisini benimsemiş durumda olsa da akıllı telefon alırken kablolu kulaklıklarına göre cihaz seçiminde bulunan bir kitle de mevcut. Benzer bir şekilde Galaxy S21 FE ailesinde SD kart yuvasının kaldırıldığı söyleniyor. Dahili hafıza olarak en az 128 GB’la pazara girecek olsa bile pek çok kullanıcı eski kartlarını rafa kaldırmak istemeyebilir.

Galaxy S21 FE fiyatı ve çıkış tarihi

Galaxy S21 FE modelinin 8 GB/128 GB versiyonun 920 euro, 8 GB/256 GB versiyonun ise 985 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacağı sızdırıldı. Fakat henüz bu cihazın ülkemizdeki fiyatı bilinmiyor. Ayrıca 5 ila 8 Ocak 2022 tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES etkinliğinde tüketicilerin karşısına çıkması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce S21 FE selefinin yakaladığı başarıyı devam ettirebilecek mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir