Mobil

Samsung Galaxy A71 için beklenen güncelleme çıktı!

Samsung amiral gemisi sınıfında yer alan üst seviye akıllı telefonlarını ve tabletlerini Kasım 2021’den bu yana Android 12 güncellemesi ile buluşturuyor. Üst modellerin güncellemeyi alması sonrasında orta segmente geçiş yapıldı ve bu kapsamda popüler modellerden: Galaxy A71 Android 12 ile buluştu.

A715FZHU8CVB6 sürüm numarasına sahip olan güncelleme, Android 12 işletim sistemi ve One UI 4.0 arayüzünün yanı sıra Şubat 2022 güvenlik yamalarını cihaz ile buluşturuyor. Şu anda sadece Hong Kong’daki cihazlara sunulan güncelleme, birkaç hafta içerisinde dünya geneline yayılacak.

Samsung Galaxy A71 Android 12 güncellemesi çıktı

Galaxy A71 sahiplerinin Android 12 güncellemesini yüklemek için Ayarlar » Yazılım Güncellemesi yolunu takip etmesi yeterli. Yukarıda belirttiğimiz üzere güncellemenin ülkemize gelmesi zaman alacak. One UI 4.0 telefonunuzu maksimum seviyede kişiselleştirebilmeniz için yapay zekanın gücünden yararlanarak seçtiğiniz renk tonuna uygun duvar kağıtlarını öneriyor.

Kamera ve mikrofonu hangi uygulamanın ne kadar kullandığınızı doğrudan takip etmenizi sağlayan yeni gizlilik özelliklerine sahip olan One UI 4.0, geliştirilmiş karanlık mod ve AoD yani ekran her zaman açık özelliğinde yapılan iyileştirmeler ile daha güncel bir tasarım sunuyor.

Tüm stok Samsung uygulamalarının iyileştirildiği yeni arayüz, performans konusunda da önceki sürümlere göre daha iyi seviyede.

6.7 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana ve Qualcomm Snapdragon 730 işlemciye sahip olan Galaxy A71, 64 Megapiksel ana kameranın yer aldığı dörtlü kamera kurulumuna sahip. 2019 yılının Aralık ayında duyurulan telefon, 25W hızlı şarj desteğine sahip olan 4500 mAh bataryadan besleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.