Resident Evil stili tanınan oyun fiyatsız oldu!

Oyun dünyasının klasikleşmiş aksiyon-korku serilerinden biri olan Resident Evil, bu tıptaki birçok oyuna ilham verdi. Başlangıçta Resident Evil 2 Reborn olarak geliştirilen, fakat daha sonra Daymare 1998 ismiyle çıkarılan tanınan bağımsız aksiyon oyunu ise fiyatsız oldu.

Daymare 1998 kısa müddetliğine GOG’da fiyatsız

Resident Evil 2’nin resmi olmayan bir uyarlaması olarak geliştirilen Daymare 1998, birinci olarak Resident Evil 2 Reborn olarak adlandırılacaktı. Resident Evil’in geliştiricisi Capcom ise bunu kabul etmeyerek kendi remake’i üzerinde çalıştığını söyledi. Bağımsız geliştirici, projeyi durdurmak yerine Daymare 1998 ismiyle çıkardı.

Invader Studios tarafından 2019 yılında sunulan oyun, bağımsız üretimin ötesine geçmeyi başardı. Resident Evil serisinin bilindik isimlerinden olan Satoshi Nakai ve Kazuhiro Aoyama bile Daymare 1998’in geliştirilmesine yardım etti.

Sınırlı cephane, zombi düşmanlar ve kuvvetli bulmacalar üzere Resident Evil’dan bildiğimiz birçok öge Daymare 1998’de yer alıyor. Bilhassa aksiyon-korku sevenlere hitap eden bağımsız üretim, şu anda Gog.com’da fiyatsız erişime açıldı.

Resident Evil gibisi bir tecrübe sunan bağımsız imal, GOG’da 2 Ocak’a kadar fiyatsız olarak sunulacak. Klasik kaygı serisinin en güzel ögelerini yenilikçi bir oynanışla birleştiren bu oyunu denemek için kütüphanenize eklemeyi unutmayın.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.