Xiaomi’nin daha önce piyasaya sürdüğü Redmi Note 8 serisi, sunmuş olduğu özellikleri ve bütçe dostu fiyatlarıyla piyasada epey ses getirdi. Son günlerde ortaya çıkan sızıntılara göre Çinli üretici bu seriyi yeni modeliyle tekrardan devam ettirecek. Redmi Note 8 (2021) yeni bir sertifika alarak lansmana bir adım daha yaklaştı.

Birkaç haftadır gündemde olan Redmi Note 8 (2021), farklı özelliklerle bu serinin devam modeli olacak. Cihaz son olarak FCC sertifika sitesinde görülerek varlığını doğrularken, şimdi ise Bluetooth SIG sertifika sitesinde ortaya çıktı.

Redmi Note 8 (2021) Bluetooth SIG sertifikası aldı

FCC sertifika sitesinde M1908C3JGG model numaralı bir telefon görülürken, aynı model numarasına sahip olan bu telefon şimdi ise Bluetooth SIG sertifika sitesinde görüldü.

2019 yılında piyasaya sürülen Redmi Note 8’de Bluetooth 5.0 desteğine yer veriliyordu, Ancak Bluetooth SIG sertifikasına göre güncellenen modelde şirket Bluetooth 5.2 desteğine yer verecek. Her iki sertifika cihazın diğer özellikleri hakkında bilgi vermiyor. Ancak daha önceki sızıntılardan yola çıkarak birkaç özellik hakkında konuşmak mümkün.

Redmi Note 8 (2021) Bluetooth SIG sertifikası aldı

Öne çıkan raporlara göre 2021 model Redmi Note 8; su damlası çentikli IPS LCD ekran ile piyasaya sürülecek. Bunun yanı sıra cihaz 120Hz ekran yenileme hızını da destekleyecek. Şu anda bu yenileme hızına sahip telefonlar genelde amiral gemisi modellerken, Redmi Note 8’de yeni versiyonu ile bu seriye  katılacak. Dolayısıyla oyun ve normal kullanımlarda da üst düzey akıcılık sunacak.

Ekran özelliklerine ek olarak Redmi’nin yeni akıllı telefonu; gücünü MediaTek’in Helio G85  yonga setinden alacak. Bunu 4 GB RAM ve 64/128 GB dahili hafıza seçenekleriyle de destekleyecek.

Öte yandan Redmi Note 8 (2021) modelinin arkasında; 48 Megapiksel ana kamera olmak üzere toplam dört lens yer alacak. Ancak diğer yardımcı sensörlerin çözünürlüğü hakkında bir bilgi yok. Buna ek olarak cihaz, 22W hızlı şarjı destekleyen 4.000 mAh pil ile gelecek. Ayrıca telefon kutudan da direkt olarak MIUI 12.5 arayüzü ile çıkacak.

Tanıtım tarihine gelecek olursak bu konuda belirsizlikler sürüyor. Fakat çeşitli sertifika sitelerinde onaylanan bu telefon, tahminlerimize göre kısa süre içinde duyurulacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here