Oyun

Razer cephesinden can sıkan laptop piyasası tahmini!

Razer cephesi, laptop piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Özellikle son dönemde arka arkaya yaşanan sıkıntılar, şirketin gündeminde bir numaraya yerleşti. Oyuncu odaklı ürünleri ile adından söz ettiren firma, gelecekte yaşanabileceklere karşı bir tahminde bulundu.

Sosyal medya üzerinden konuşan şirketin CEO‘su Min-Liang Tan, iç açıcı şeyler söylemedi. Başarılı yöneticinin yaptığı tahminler, oyuncuların canını sıkacak cinsten.

Razer, laptop fiyatlarında artış bekliyor

Özellikle laptop konusunda net bir fiyat artışı bekleyen şirket, duruma hazırlıklı. Uzun bir toplantı yapıldığını aktaran CEO, Min-Liang Tan, oyuncuları şimdiden uyardı. Son dönemlerde yaşanan olumsuz gelişmelerin sektörü ne kadar yaraladığının altı çizilirken, herkesin hazırlıklı olması gerektiği vurgulandı.

Tablonun olumsuzluğundan bahseden Razer yöneticisi, açıklamalarında şunlara yer verdi:

Önümüzdeki yıl için oyun dizüstü bilgisayarları serimizi gözden geçirmek için uzun bir toplantı yaptık. Görünüşe göre bileşen maliyetlerinde önemli artışlar var. Gelecek nesil oyun dizüstü bilgisayarlarının (Razer Blade dahil) genelinde fiyat artışları göreceğiz.

COVID-19 ile başlayan ve ilerleyen zamanlarda buna bağlı olarak fabrikalarda yaşanan çip sıkıntısının laptop piyasasını da olumsuz etkilemesi bir sürpriz değil. Kısa süre içerisinde bitmesi beklenmeyen bu sıkıntılar, şirketleri yeni hamleler itmeye yöneltiyor. Kullanıcıyı doğrudan etkileyecek bu durum karşısında fiyatların her sektörde olduğu gibi yükselmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde NVIDIA cephesi de olumlu bir tablo çizemezken, oyun konsolu üreticilerinin üretim bantlarını kıstıkları ortaya çıkmıştı.

Hal böyle olunca Razer gibi oyuncu odaklı şirketler de iyi donanımları kullanıcıları ile buluştururken daha da sıkıntılı süreçler yaşamaktalar. Piyasadaki yarı iletken azlığı nedeniyle artan fiyatlar da olası zamların önünü açıyor. Son bu açıklamaların ardından yıl sonuna doğru laptop almak isteyen kullanıcılara uzmanlar tarafından “acele edin” çağrısı yapıldı. 2021 sona ererken, laptop piyasasında önemli bir hareketlilik görülmesi oldukça muhtemel. Bununla birlikte bu sorunun daha ne kadar süreceği de merak konusu. Bakalım şirketler bu olumsuzluğu kullanıcılara ne kadar yansıtacak, bekleyip göreceğiz.

Sizler Razer cephesinin açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir