Rainbow Six Siege zaman zaman oyuncularına etkinlikler sunuyor. Sürekli aynı kalan bir oynanış sunmak istemeyen geliştirici ekip, farklı temalarda etkinlikler yayınlıyor. Bugün yayınlanan etkinlik de kıyamet sonrası konseptinde eğlenceli bir oyun sunuyor.

Yeni Rainbow Six Siege etkinliği: Apocalypse 

Sınırlı süre için oyunda bulunacak olan Apocalypse modu, günümüzden çok sonra geçiyor. İnsanlık dünyadaki tüm bitkileri yok ettikten sonra sadece bir tanesi kalıyor. Dünya yaşamının son ümidi olan bitkiyi saldıranlara karşı korumanız gerekiyor. 100 yıllık kuraklığı bitirmenin anahtarı olan bitkinin kimin eline geçeceğini maç sonucu belirleyecek.

Bu temaya rağmen bitki aslında bir bomba işlevi görecek. Klasik oyun modlarındaki gibi saldıranlar bombaya erişmeye çalışacak. Fakat bu modda bitkinin yeri sabit kalmak zorunda değil, saldıranlar onun yerini bulduktan sonra bile hareket ettirebilirsiniz. Bu da saldıranların işini zorlaştırıyor.

Bununla birlikte etkinlikte her operatörünü kullanamazsınız. Yalnızca aşağıdaki operatörler seçilebilir olacak:

Saldıranlar:

Fuze
Gridlock
Maverick
Nomad
Twitch

Savunanlar:

Maestro
Melusi
Rook
Smoke
Valkyrie

Bu liste ile birlikte iki takım arasındaki mücadele 10 operatörle sınırlanmış olacak. Ayrıca etkinlik beraberinde bu listedeki operatörler için kostümler çıktı. Daha fütüristik yapıda olan kostümler, etkinliğe özel alfa paketlerinden çıkarılabilir. Şansınıza güvenmiyorsanız mağazadan istediğiniz kostümü tekli olarak satın alabilirsiniz.

Etkinlikte Outback haritasının olması pek heyecanlandıran bir detay değil. Zira oyunun dereceli modundan bu harita kaldırılmıştı. Oyuncular dereceli modda harita banlama ekranına geldiğinde Outback’i anında banlıyordu. Bunun nedeni çok açıktı: harita dengesiz. İlerleyen zamanda haritanın dengelenip yeniden dereceli moda eklenmesi durumu söz konusu olabilir.

Rainbow Six Siege Apocalypse etkinliği bugün itibariyle başladı ve 18 Mayıs’a kadar sürecek. Tam kapanmada iken farklı bir şeyler oynamak istiyorsanız bu moda bir şans vermenizi öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here