Oyun

PUBG gibisi en uygun battle royale oyunları

Son dönemde battle royale ve rekabetçi tarzı oyunların artmasıyla beraber oyuncular bu alanlara yoğun bir şekilde yöneldi. İlk mücadeleye dayanan ve hayatta kalma oyunu H1Z1‘in çıkışından bu yana birçok oyun da çıktı. İçlerinden en çok tutulan ve oynanan yapım ise PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oldu.

PUBG çıktığı günden beri popülerliğini korumaya devam ediyor. İlk olarak PC platformuna çıkış yapan oyun mobil ve emülatör taraflarına da destek sağladı. Böylece birçok platformda milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Bu durumu göz önüne alarak sizler için PUBG benzeri en iyi battle royale oyunlarının listesini hazırladık. İşte liste:

Apex Legends

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan Apex Legends, en çok oynanan battle royale tarzı oyunlar arasında yer alıyor. Oyun Titanfall ile aynı evrende geçiyor. Ayrıca Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 4 Şubat 2019‘da piyasaya çıkışını yaptı.

Call of Duty: Warzone


PUBG benzeri oyunlar 2021

Raven Software ve Infinity Ward tarafından geliştirilen ücretsiz hayatta kalma oyunu Call of Duty: Warzone 10 Mart 2020‘de piyasaya sürüldü. Oyun 2019’da çıkış yapan Call of Duty: Modern Warfare‘in bir parçasıdır.

Oyunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik çok daha hızlı ve durağan olmayan yapısıdır. Bu durum oyun içerisinde hiç durmadan aksiyona ve mücadeleye gireceğiniz anlamına gelir.

H1Z1: King of the Kill (Z1 Battle Royale)

Batte royale tarzı oyunların ilki sayılan H1Z1, Daybreak Game Company tarafından geliştirildi. 15 Ocak 2015 piyasaya sürülen yapım 2016 yılında H1Z1: Just Survive ve H1Z1: King of the Kill olarak iki ayrı projeye ayrıldı.

PlayStation 4, Xbox One ve Windows için desteği bulunan oyun bulunduğumuz yıl itibarıyla belli oranda kullanıcı sayısına sahip. İlk çıkışında büyük oyuncu kitlesini çeken yapım şu anda rakiplerine nazaran biraz daha geri planda kalmasına rağmen çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor.

Fortnite

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen 25 Temmuz 2017 tarihinde çıkış yaptı. Piyasaya sürülmesinden bu yana halen popülerliğini koruyan oyun yüksek kullanıcı sayısına sahip. 4 arkadaşa kadar takım olarak oynayabileceğiniz yapımda en son hayatta kalan kazanıyor.

Birçok farklı modu bulunan oyun 2021 yılı itibarıyla büyük etkinliklere imza atan battle royale oyunlarından biri haline geldi. Gerek Travis Scott konseri gerekse Neymar‘ın oyuna dahil edilmesi gibi yenilikler oyunu ön plana çıkartan unsurlar arasında yer alıyor.

Fallout 76

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen oyun 23 Ekim 2018 tarihinde çıkış yaptı. Çıktığı ilk günden itibaren içerisinde yer aldığı hatalardan dolayı eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Daha önceden sadece hikayeli oyunlara yönelik çalışma yapan Bethesda, ilk defa çevrimiçi bir yapım olarak Fallout 76′yı oyunculara sundu. Ancak işler ne yazık ki istediği gibi gitmedi.

Battlefield 1


PUBG benzeri oyunlar 2021 listesi arasında yer alan Battlefield 1, çok oynanan battle royale yapımlarından biri olmaya devam ediyor.

DICE tarafından geliştirilen ve 1. Dünya Savaşı temasını konu alan Battlefield 1, 21 Ekim 2016 tarihinde çıkış yaptı. Oyunda hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu modu bulunuyor.

Birinci şahıs nişancı ve battle royale türünde yer alan oyun 2021 yılında en çok oynanan yapımlar arasında yer almaya devam ediyor.

Listemizin burada sonuna geldik. Siz de çok beğendiğiniz battle royale tarzı oyunları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir