Mobil

Podcast yapmak isteyenler için en güzel kayıt setleri

Son yıllarda Podcast içeriklerinin hem üretimi hem de tüketimi arttı. Bu alanda içerik üretmek isteyenler için bir derleme hazırladık. Podcast için en iyi kayıt setleri listesiyle karşınızdayız. Uygun fiyatlı ürünler de özellikleriyle dikkat çeken modelleri de seçmeye özen gösterdik. Diğer yandan kayıt seti alırken dikkat etmeniz gerekenleri yazımızda açıkladık.

Ses kayıt seti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ses kayıtlarının kaliteli olması için gerekli ekipmanları bir araya getiren kayıt setlerinde, göz önüne alacağınız ilk nokta sete hangi ürünlerin dahil olduğudur. Mikrofon, kulaklık, mikser, ses kartı ve aksesuarlar arasından nelere ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında da size gereken ekipmanların dahil olduğu sete yönelmelisiniz.

Kayıt setlerinde olmazsa olmaz ekipmanlar ise; mikrofon, kulaklık, mikser veya ses kartıdır. Bu cihazlara ek olarak; ses yalıtım paneli, mikrofon standı ve pop filtresi gibi aksesuarları da setlerde görebiliyoruz. Ayrıca Podcast için en iyi kayıt setleri listemizde de bu noktada çeşitli alternatiflere yer verdik.

Ses performansı ise kayıt setinde yer alan mikrofon için en önemli noktadır. Bu kapsamda cihazın frekans aralığını göz önüne alabilirsiniz. Aynı zamanda incelediğiniz modelin dB cisinden hassasiyetini kontrol etmenizde de fayda var.

Diğer yandan stand gibi kullanımı kolaylaştıracak aksesuarların kutudan çıkması da avantaj sağlayacaktır. Özellikle pop-filtresi (ses filtresi) gibi ürünler, ses performansına direkt etki edecektir. Bu filtrenin en önemli işlevi, kayıtta sesin patlamasını önlemektir.

Podcast için en iyi kayıt setleri

Listemizde hem uygun fiyatlı seçeneklere hem de özellikleriyle öne çıkan opsiyonlar yer alıyor. Podcast yayıncılığına yeni başlayacak ya da profesyonel olarak içerik üretenler derlememizde kendine uygun modeli bulabilir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan kayıt setlerine bakalım.

1 – AKG Stüdyo Ekipmanları Platinum Paket – 4

Seçimlerimiz arasında en pahalı ürün AKG’nin kayıt seti oldu. Profesyonel yayıncılara hitap eden set; AKG Perception 220 Condenser mikrofon, AKG K52 kulaklık, Lastvoice Fast Track ses kartı ve mikrofon standı içeriyor. Aynı zamanda Pop filtre ve XLR mikrofon kablosu sete dahil. Setin dikkat çeken parçası ise mikrofon. Mikrofon; 20 dB altındaki sesleri absorbe ediyor ve 20 Hz 20 KHz frekans aralığında çalışıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – ESI Audio U22 XT

Podcast için en iyi kayıt setleri derlememizin profesyonellere hitap eden modellerinden biri de ESI’nin ürünü. Set; ses kartı, stüdyo kulaklığı, kondenser stüdyo mikrofonu, masa standı ve mikrofon kablosu ile geliyor. Hem PC hem de Mac uyumlu model, Podcast yayınlarının yanı sıra Youtube içerikleri için de öne çıkıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – Behringer Podcaststudio 2

USB mikser, mikrofon, stand, XLR ile USB kablo ve kulaklık ile gelen ürün, Podcast yayınları için temel parçalara sahip. Aynı zamanda set, Podcast için en iyi kayıt setleri listemizin fiyat performans açısından dikkat çeken bir opsiyonu. Ayrıca kullanım pratikliği de Behringer’in ürününün avantajlı noktaları arasında yer alıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Provoice Audio Platin Stüdyo Kayıt Seti

Derlememizin fiyat performans noktasındaki iddialı ürün; USB ses kartı, Provoice BM-800 Profesyonel Stüdyo Kayıt Mikrofonu, ses yalıtım izolasyon paneli, akrobat mikrofon sehpası, Pop filtre ve mikrofon kablosuyla karşımıza çıkıyor. Profesyonel yayıncılık kalitesinde Podcast içerikleri için bu seti değerlendirebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – Lastvoice Mix Paket-1

Podcast için en iyi kayıt setleri listemizin en uygun fiyatlı seçeneği olan model, yeni başlayan kişiler için öne çıkıyor. Setin içeriği ise şu şekilde; Lastvoice BM800 Condenser Mikrofon, Midex Mdx-4u Stüdyo Kayıt Mikseri Ekho Usb (ses kartlı), Lastvoice Shock Mount, NB40 Masa tipi mikrofon standı.

Yukarıdaki kayıt setlerine alternatif ürünler de listemizde mevcut. Derlediğimiz tüm ürünlere ve fiyat bilgisine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizin önerileriniz varsa, yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – Presonus Audiobox iTwo Studio

7 – Behringer UMC202HD

8 – Sti S700

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir