Döviz kurunun artması ile Sony’nin bölgesel olarak fiyatlandırma yapmasının sonuçları PlayStation Store’da maalesef ortaya çıktı. Twitter’da ortaya çıkan zamlar, oyuncuların büyük tepkisini çekecek.

PS oyunlarına yeni zam geldi

Dünyayı sarsan koronavirüs ve döviz kurlarının artması bir yana, uzun süredir Türkiye’deki dijital oyun fiyatlandırması ile oyunculardan büyük tepki toplayan Sony, yeni zamlarla da oyuncuları kızdıracak.

2020 yılının sonunda çıkan ve geçtiğimiz günlerde PlayStation Store’a geri dönen Cyperpunk 2077‘nin fiyatı 399 TL’den 479 TL’ye, 2019 yılında Electronic Arts tarafından çıkarılan Need For Speed Heat oyunu ise 899 TL’ye çıktı.

Sevilen oyun Far Cry 5‘in fiyatı ise 789 TL’ye çıktı. Neredeyse 600 TL’den ucuz seçilen oyun kalmazken, Xbox tarafındaki fiyatlandırma ile karşılaştırıldığında gerçekten büyük bir fark ortaya çıkıyor.

Örnek vermek gerekirse yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2018 yılında çıkan Far Cry 5, PlayStation Store’da 789 TL iken, Xbox Store’da ise sadece 47 TL. Elbette şu an Microsoft tarafında indirimde olan oyunun normal fiyatı ise 379 TL.

PlayStation oyuncularının bu duruma tepkileri oldukça sert görünüyor, Sony tarafından bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yok ve atacakları adımlar merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here