Oyun

PC’ye gelecek olan yeni PS5 oyunu sızdırıldı!

Son dönemde PlayStation konsoluna özgü oyunları birbiri ardına PC için de duyuran Sony cephesinde yeni gelişmeler olabilir. Son gelen sızıntılara göre; PS5 ve PS4 için piyasaya sürülmüş olan Sackboy: A Big Adventure, yeni dönemde bilgisayar oyuncularının karşısına çıkacak.

PS5 oyuncularının gözdesi PC’ye geliyor

Sony, son yıllara dek Nintendo ile birlikte konsola özgü oyunlarını diğer platforma getirmeme konusunda en katı firmalardan biriydi. 2020 yılında Horizon Zero Down‘ı PC’ye getirerek oyunculara büyük bir sürpriz yapan Sony, yine konsola özgü Days Gone ile yeni dönemdeki satış politikalarına devam etmişti.

Son olarak God of War‘ın 14 Ocak 2022 tarihinde PC oyuncularıyla buluşacağını açıklayan Sony, görünen o ki oyunlarını bilgisayar kullanıcılarıyla buluşturmaya devam edecek. SteamDB cephesinden gelen bir sızıntıya göre, GeForce’un yeni dönem sürücü kodlarının birinde önemli bir bilgiye rastlandı. Sony’nin ünlü platform oyunu Sackboy: A Big Adventure’un kod adı olan ‘Marmalade,‘ GeForce’un Ekim ayında yayınladığı sürücülerin kodlarında görüldü.

Sackboy: A Big Adventure nasıl bir oyun?

12 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülen ve PS5’in birinci parti oyunlarından biri olan Sackboy: A Big Adventure, platform-macera türünün en iyi örneklerinden biri… İlk olarak PS3 için duyurulduğunda Microsoft’un patronu Bill Gates’in dahi ‘bu oyuna bayıldım’ diyerek övgülere boğduğu yapım, Sony’nin en güçlü markalarından biri olarak gösteriliyor.

Hem PS4 hem de PS5 için piyasaya sürülen yapım, Metacritic’te hem oynculardan hem de basından 83/100 ortalaması tutturmayı başardı. 47 yan, 53 ana bölümden oluşan yapım, aynı zamanda kullanıcıların tasarladığı farklı bölümleri indirmenize ve çevrim içi oynanışa da imkan sunuyor.

Her ne kadar sızdırılan kodlar oyunun PC için geliştirildiğini işaret etse de Sony cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı. God of War’un ardından Uncharted 4′ün PC’ye geleceği düşünülürse, Sackboy’un 2022’nin sonlarına doğru PC oyuncularıyla buluşması beklenebilir.

Peki sizler bu sızıntı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir