Haberler

OPPO Watch 2 modelinin tasarımı ve özellikleri sızdı

Çin merkezli teknoloji şirketi OPPO, Watch 2 akıllı saat modelini çok yakında piyasaya sürecek. Yeni modelin tasarımına ait görselleri ve teknik özellikleri sızdırıldı. Zaten geçtiğimiz haftalarda yeni modelin işlemcisi ve dahili hafızası da basına sızmıştı. Şirket, bir açıklama yaparak söz konusu iddiaların bir kısmını doğruladı. Şimdi ise cihaza dair yeni gelişmeler var.

OPPO Watch 2 hangi özellikleri barındırıyor?

27 Temmuz’da şirket, Oppo Watch 2 akıllı saatinin tanıtımını yapacak. Bu etkinliğin arifesinde, giyilebilir cihazın basın görüntüleri ve teknik özellikleri ortaya çıkmış oldu. Gizchina’nın haberine göre, öncelikle Apple Watch ile büyük benzerliklere sahip.

Apollo 4s yardımcı işlemcisiyle birlikte bir Snapdragon Wear 4100 işlemcisi taşıyor. Cihaz, alüminyum alaşımlı bir kasaya sahip olacak. OPPO yöneticisi, yeni akıllı saatin tek bir şarjla 2-3 gün çalışacağını açıklamıştı. OPPO Watch 2, 16 GB dahili depolama ile dikkat çekiyor. Yeni kadran seçenekleri ile gelecek cihazın diğer ayrıntısı ise OPPO Relax uygulaması. Ayrıca eSIM, GPS, NFC, kalp atış hızı monitörü desteği ile gelecek. Bunun yanı sıra stres seviyesini de ölçecek.

Akıllı saat iki işletim sistemine sahip; OPPO’nun Android temelli mobil işletim sistemi ColorOS ve Wear OS. Cihazın Çin sürümü ColorOS işletim sistemine sahipken, global sürümünde Wear OS yer alacak. Bununla birlikte, cihaz 42 mm ve 46 mm boyut seçeneklerine sahip.

OPPO Watch 2, oyun modları ile de dikkat çekiyor. Aramaları cevaplamanıza, mesajları kontrol etmenize, kalp atış hızınızı ölçmenize ve yakılan kalori miktarını belirlemenize olanak tanıyacak.

OPPO Relax uygulaması, yapay zeka desteği sayesinde kullanıcıların stres yönetimine daha fazla katkı sağlayacak. Nefes egzersizleri ve meditasyon özelliklerinin olduğu uygulama, cihazdan elde edeceği veriler ile kullanıcılara öneri verecek.

Counterpoint Technology Market Research‘ün verilerine göre, Oppo’nun küresel akıllı telefon pazarındaki konumu yükseliyor. Oppo’nun hissesi, Huawei’nin hissesinin düşmesiyle daha da büyüdü. Huawei, ABD’nin sert yaptırımlarının kurbanı olmuştu. Mayıs ayında Oppo’nun küresel akıllı telefon pazarında Apple’ın önüne geçtiği tahmin ediliyor. Oppo’nun hissesi, Apple imparatorluğu karşısında yüzde 15’e karşı yüzde 16 idi. Xiaomi ise yüzde 14 ile dördüncü sırada yer aldı. Diğer analistlere göre Xiaomi, Apple’ı geçerek ikinci çeyrekte zirveye çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir