Mobil

OPPO katlanabilir telefon savı ile gündemde

Katlanabilir telefon piyasasında rekabet artmaya devam ediyor. Huawei Mate X2 ve Xiaomi Mi Mix Fold modellerinden sonra bir Çin menşeili marka daha katlanabilir telefon üretmek için hazırlık yapıyor. İddiaya göre OPPO, katlanabilir telefon için ekran hazırlığına başladı.

OPPO, katlanabilir telefon çalışmalarına başladı

Özellikle Çin menşeili üreticiler, katlanabilir telefon piyasasına önem veriyor. Huawei ve Xiaomi markaları tarafından geliştirilen cihazlar sonrasında gözler OPPO’ya çevrildi.

OPPO’nun üreteceği modelin katlanabilir cihazlar için iyi bir seçenek olan ve OLED altyapısına sahip LTPO panel ile geleceği belirtiliyor. LTPO panel üretiminin alternatiflerine göre pahalı olması nedeniyle cihazın yüksek fiyat etiketiyle çıkacağı tahmin ediliyor.

Galaxy Z Flip ve Moto Razr benzeri bir tasarım ile geleceği düşünülen cihaz, her iki rakibine göre de daha uzun ve geniş boyutlara sahip olacak. Şirketin katlanabilir cihazı için 7 inç ekran ürettiğini belirten analistler, yeni modelin 3.500 ile 4.000 mAh arası batarya kapasitesiyle karşımıza çıkacağını belirtti.

Henüz işlemci, kamera özellikleri ve lansman tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak cihazın arka kamera ile özçekim özelliği için 2 inç ekrana sahip olacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir