Bilgisayar

Nvidia RTX 2060 12 GB ortaya çıktı: İşte fiyatı!

Nvidia tarafından çok yakın bir süre içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil RTX 2060 ile ilgili ilk bilgiler gün yüzüne çıktı. Firmanın fiyat / performans odaklı olması beklenen ekran kartı, fiyatıyla sizleri şaşırtabilir. Nitekim ürünün hesaplı olması beklenen etiketi, kartı bekleyenleri üzecek gibi görünüyor. İşte Nvidia cephesinden gelen sızıntılar ve kartın özellikleri…

Nvidia RTX 2060 fiyatıyla şaşırtacak

Her ne kadar Nvidia RTX 2060’ın 2022’nin ilk çeyreğine kadar piyasaya sürülmesi beklenmese de perakende firmaları kartın özelliklerini bilmek ve buna göre listelemek durumundalar. Fransız perakendeci PC21, yapılan bir hata sonrasında RTX 2060 Ventus 12G kartını erkenden satışa sundu. Yapılan hata fark edilip kart satıştan çekilse de, yeni nesil RTX 2060’ın fiyatı da ortaya çıkmış oldu. Buna göre kart, iki farklı sayfada listelendi ve 528 Euro ve 645 Euro‘luk iki farklı satış sayfası görüldü.

Kartın nihai satış fiyatının hangisi olacağı şimdilik bilinmese de her iki fiyat da kartı bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Yine fiyat / performans odaklı olması beklenen RX 6600 XT’nin 490 Euro’luk fiyatı düşünüldüğünde, Nvidia’nın yeni nesil GPU’suna biçtiği fiyat fazlasıyla tartışılacak gibi görünüyor. Bu anlamda hem yeni nesil bir ekran kartına geçmek isteyen hem de bütçe dostu bir kart almayı planlayan kitle için RTX 2060 çok da iyi bir çözüm olmayabilir.

Nvidia’nın RTX 2060 fiyatlandırması oldukça merakla bekleniyor. Nitekim hem RX 6600 hem de RTX 2060 yeni nesil kartlar olsa da piyasadaki en iyi performansa sahip kartlar olmayacak ve hesaplı olmasıyla kullanıcıların ilgisini çekmesi bekleniyor. Bu anlamda 528 Euro veya 645 Euro gibi fiyatlandırmalar Nvidia’nın AMD’ye karşı bir darbe daha almasına sebep olabilir.

Peki sizler RTX 2060 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.